Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

1 Červen 2020

komentáře

0
 1 června, 2020
 0

Čím si zbytečně kazíte golfový švih

Golfové výkony jsou jako sinusoida. Někdy jste na vrcholu a někdy zase na dně. Důležité je, aby byly tyto vlny co nejmenší. Tedy vaše výkony příliš nekolísaly. Přesto mnoho golfistů dělá základní chyby, které jim tyto výkyvy ještě zvětšují. Přitom jsou to zbytečnosti, kterých se golfisté dopouštějí spíše z lenosti.

  1. Bez rozcvičky

Může se stát, že z nějakého důvodu nestihnete před hrou rozcvičku. Ale to je velká chyba. Nejen, že to neprospívá zdraví vašich zad, ta jsou ztuhlá a díky tomu budete na každé jamce švihat jinak. Za začátku bude pohyb téměř bez pohybu boků, nakonec záda opět zatuhnou a budete hrát pouze rukama. A navíc při každém úderu si opakujete špatné návyky a následně se vám hra rozpadne.

  1. Bez rozehrání

Je třeba si nechat před hrou dostatek času na odpálení alespoň dvaceti cvičných míčků. Nastavit švih do ideálního stavu a získat pocit dobře trefeného míče. A s tím vyrazit na hřiště. Jinak se budete rozehrávat na prvních několika jamkách, kde si zkazíte výsledek. Cit pro úder při hře na hřišti již nezískáte jako na cvičné louce.

  1. Špatný cvičný švih

Cvičný švih by měl být pouze jeden, ale dokonalý. Je třeba nasimulovat dokonale ránu, kterou chcete zahrát. A pak se dá říci, že úder do míče je již napodruhé jednodušší. Při cvičném švihu se nemusíte soustředit na trefení trávy nebo na zápěstí. Je třeba udělat celý švih jako by se jednalo o reálný úder a představit si v hlavě jak míč letí na vámi zvolené místo. Jiné cvičné švihy nemají význam.

  1. Driving range po hře

Při každém soutěžním i nesoutěžním kole se golfový švih kazí. Jelikož se snažíte míč dostat co nejrychleji do jamky a nemyslíte na techniku. A proto je velice důležité, jít po hře na cvičnou louku a odehrát pár míčů, abyste švih vrátili do ideálu a na další kolo nastupovali opět s dokonalým švihem a ne s chybami, které jste se naučili při poslední hře.

  1. Nedostatek mentálního tréninku

Na hřišti se soustředíte na negativní věci. Příkladem může být: „hlavně abych to nezahrál/a do vodní překážky vpravo“. Lidský mozek v tuto chvíli neumí příkaz „NE“. Je to jako byste si řekli, že to do vody chcete zahrát. Proto se naučte v hlavě při švihu udržet obraz cíle před vámi. Proto doporučuji přečíst si knihu „Třicetivteřinový švih“, kde jsou tyto techniky velice hezky popsány.

Přečíst nyní  Jak jsem hrála golf v Olomouci

O těchto a dalších technikách si budeme povídat v některých z dalších článků zde na www.nicolegolf.cz

Nevíte si rady se svým švihem či mentální stránkou golfu? Neváhejte mě kontaktovat. Pokusím se vám předat mnohaleté zkušenosti. Kontakt naleznete zde……

Image by Stefan Waldvogel Stefan Waldvogel from Pixabay

Napsat komentář