Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

30 Říjen 2020

komentáře

0
 30 října, 2020
 0

Co potřebujete mít v bagu při hře na hřišti

 

To co nosíme v bagu je asi dost individuální věc, přesto je třeba některé věci do bagu dát, abychom byli plně vybaveni pro hru na hřišti. Je také důležité abychom byli připraveni na různé počastí a také volíme vybavení podle ročního období.

 

Měření vzdálenosti

Určitě je v dnešní době dobré, mít v bagu měřící zařízení, které vám ukáže kolik vám ještě zbývá metrů k jamce. Sice sama nejsem úplně příznivkyní tohoto měřícího zařízení, protože snižuje umění odhadnout vzdálenost a dost zdržuje hru. Ale v dnešní době je to velká výhoda, že přesně víte, kolik vám ještě zbývá metrů k jamce.

Dostatek rukavic

Rozhodně není dobré vyrážet na golf jen s jednou rukavicí. Představte si, že bude pršet nebo bude takové horko, že si rukavici propotíte. Proto je dobré vybavit se do bagu alespoň třemi rukavicemi. V ideálním případě zvolte jednu z pravé kůže (například Titleist Players glove) a dvě rukavice do deště. Třeba Titleis Rain Grip je do deště naprosto ideální.

Vypichovátko

Rozhodně vás greenkeeper, který se stará o dané golfové hřiště pochválí. Protože mít v bagu, potažmo v kapse vypichovátko, je znakem, že se staráte o kvalitu grýnů a řádně vypichujete důlky po dopadu vašeho míče na grýn. To je v dnešní době velice důležité. Protože mnoho amatérských golfistů tuto činnost vůbec neprovádí a to kazí hru všem ostatním golfistům na hřišti.

Dostatek týček

Rozhodně není slušné, ptát se na zapůjčení týčka  vašeho kolegy ve flajtu. I když hrajete pro radost, tak je dobré mít vždy v zásobě mnoho týček, která se často a ráda lámou, a tak na ně nezapomínejte.

Iontový nápoj

Pro doplnění rychlé energie, je rozhodně dobré mít nějaký iontový nápoj. Doporučuji například Powerade nebo isostar. O důležitosti pitného režimu jsem psala v tomto článku. Nezapomínejte také doplnit iontový nápoj vodou. Ta je nedílnou součástí každého golfového bagu na hřiště.

 Proteinová tyčinka

V neposlední řadě nezapomínejte na jídlo, které je také třeba na hřišti řešit. Přeci jen jste na hřišti více jak čtyři hodiny a během té doby vám může klesnout cukr a vaše výkonnost může klesat. Proto je dobré doplnit energii nějakou tyčinkou, která vám dodá rychlou energii. Proteinová tyčinka není špatná volba. Protože řízek v housce vás spíše unaví, než povzbudí. Je tedy důležité vědět, co na hřišti jíst, abyste mohli podat co nejlepší výkony.

Přečíst nyní  The Masters Week: týden plný hvězd na Masters

Image by Eric Ryu from Pixabay

Napsat komentář