Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Golfová hřiště, na kterých si jako běžný golfista nejspíš nikdy nezahrajete.

23 Červenec 2022

komentáře

0
 23 července, 2022
 0

Golfová hřiště, na kterých si jako běžný golfista nejspíš nikdy nezahrajete.

 

V dnešních dnech si můžete golf zahrát v 201 zemích po celém světě a to na celkem více jak 38 tisících hřišť.  V tomto počtu se počítají i 9 jamková hřiště. V seznamu jsou jak veřejná, tak i privátní golfová hřiště. Ale některé golfové areály jsou tak významné, nebo mají natolik striktní pravidla, že se na ně jen tak nepodíváte. Jsou to většinou ty nejprestižnější kluby, kde se hrají velké profesionální turnaje, nebo jsou to kluby, kam smí jen členové klubů.

Členem v takovém privátním klubu se stanete jen za některých podmínek, které musíte splnit. Nestačí vám mít dost peněz, abyste mohli zaplatit někdy až hříšné peníze za vstupní poplatek, ale budete muset splnit daleko náročnější podmínky. Takové kluby přijímají vysoce postavené politiky, jako jsou prezidenti, předsedové vlády, mocní podnikatelé nebo jiné významné osoby. Také se může stát, že členství se dědí a mohou ho získat jen členové rodiny.

V takových klubech i tak musí členové platit velké peníze. I přesto, že třeba bývalý prezident USA Donald Trump je významnou osobností, tak v některých klubech platí roční poplatek v mnoha tisících dolarech a jako vstupné zaplatil více jak 100 tisíc dolarů.

Přečíst nyní  I profíci mají své dny

Existují i další způsoby jak se do klubu dostat jako člen. Vyhrát Major turnaj či některé další významné turnaje. Být členem golfové síně slávy a podobně. Pokud je možnost se do nějakého takového klubu dostat, tak jen na doporučení stávajícího člena a po schválení ostatními členy.

Některé takto prestižní kluby si představíme. Může se stát, že v některém z nich byste si mohli teoreticky zahrát, přesto stojí za to je znát alespoň z popisu či televize.

 

  1. Augusta National (Georgia USA)

Toto hřiště asi nemusíme dlouze představovat. Jedná se o dějiště každoročního Major turnaje The Masters. Tento klub má pouze 300 členů a to například Billa Gatese či Warrena Buffetta. Vstupní poplatky byly pro tyto pány kolem 500 tisíc dolarů. Toto hřiště je vyhlášeno jako jednička v USA

 

  1. Pine Valley Golf Club (New Jersey USA)

Tento privátní klub je pouze pro členy, ale je zde potenciální šance, že si zde zahrajete. Může vás pozvat člen a zaplatíte následně green fee 500 USD. Ale jako žena budete mít větší problém. Jelikož se jedná o pánský klub, tak vás člen může pozvat na hru jen v neděli odpoledne. Tento klub je hodnocen jako pátý nejlepší v USA.

Přečíst nyní  Jak může velká výhra na golfu změnit váš golfový život?
  1. St Andrews (Skotsko)

Tento proslulý klub je možné navštívit, i když jste jen průměrný golfista. Hraje se zde střídavě The Open a jedná se pomyslně o nejstarší hřiště. I když status nejstaršího golfového hřiště má hřiště nacházející se kousek na jih a jmenuje se Musselburgh. Pokud tedy budete mít štěstí, tak si v St. Adrews můžete zahrát za poplatek 400 USD.

 

  1. Merion Golf Club (Pennsylvania USA)

Privátní golfový klub, kde se hrálo také U.S. Open, je kousek od velkého města Philadelphia. Hřiště známé svými honosnými šatnami, které jsou rozložené do dvou pater. Pokud byste chtěli být členem tohoto golfového klubu, tak byste si museli připravit 100 tisíc dolarů a další 6 tisíc každý rok. Navíc by vás musel doporučit některý ze stávajících členů. Tento klub je považovaný za třetí nejlepší v USA.

 

  1. The Royal Melbourne Golf Club (Australia)

36 jamek privátního hřiště sousedícího s městem Melbourne je nejlépe hodnoceným hřištěm v Austrálii. Je to také zároveň nejstarší golfové hřiště Austrálie, založené už v roce 1891.

 

  1. Golf de Morfontaine (Francie)

Golfové hřiště, které vzniklo v 19. století a je domovem pro 450 členů, je považováno za nejexklusivnější  golfové hřiště v Evropě. Původní design a historická architektura dělá z toho klubu opravdový skvost. Pokud si budete chtít na tomto hřišti zahrát, tak budete muset být přítelem některého ze zdejších členů. Jinak vás nepustí ani na parkoviště zdejšího klubu.

 

  1. Sunningdale Golf Club (England)

Dnešním posledním hřištěm, které si představíme, je skvost Anglie. Kousek od hlavního města Anglie leží 36 jamek privátního golfového klubu, kde si zahrajete pouze v případě, že budete navrženi na člena klubu. Následně s vámi budou hrát vážení členové klubu, kteří rozhodnou o vašem přijetí či zamítnutí žádosti. Pokud by vás členové přijali mezi sebe, tak byste si museli připravit 100 tisíc liber a následně 10 tisíc liber ročně.

 

Pokud se vám líbil výčet golfových klubů, které jsou jedny z nejprestižnějších na světa, tak mi dejte vědět do komentářů o kterém hřišti byste si rádi zahráli.

golfové slevy

Napsat komentář