Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

24 Červenec 2022

komentáře

0
 24 července, 2022
 0

 

Někteří golfisté mají svého golfového trenéra a jsou spokojení. Někteří golfisté si myslí, že golfového trenéra nepotřebují a učí se golf sami. A jsou i tací golfisté, kteří si myslí, že stačí jedna či dvě lekce s trenérem, aby vám dokonale nastartoval švih a začali hrát už navždy skvěle.

V tomto článku nechci rozebírat, proč byste měli chodit či nechodit ke golfovému trenérovi, ale to, proč když už se rozhodnete zajít za trenérem, jedna hodina nestačí. Je dobré si uvědomit, že i sebelepší golfový trenér neumí zázraky a je třeba vědět, že golf se budete muset naučit sami. Golfový trenér vám poradí jak dělat švih lépe a co je třeba ve vašem golfu zlepšit. Ale rozhodně to za vás nedokáže natrénovat.

Přečíst nyní  Delší vzdálenost díky jinému golfovému míčku!

Pokud po lekci s trenérem dostanete rady a tipy na to, jak dále postupovat, tak je třeba pravidelně trénovat a snažit se dodržovat veškeré pokyny, které vám trenér dal. Pokud ovšem nepřijde za nějakou dobu kontrola, tak se můžete vrátit zpět ke starým zlozvykům. A to by pak práce na vašem švihu vyšla vniveč. Proto je dobré navštěvovat trenéra alespoň jednou týdně. Následně se frekvence může snižovat. Záleží na vašich cílech a na pravidelnosti tréninku bez dohledu trenéra. Nedá se říci, že byste měli chodit k trenérovi dva měsíce. Nebo že stačí zajít za trenérem 10x, je to velice individuální, ale je dobré navštěvovat trenéra pravidelně. Můžeme si uvést následující scénář. Když začnete pracovat na svém švihu, tak bude nejspíš potřeba k trenérovi chodit první sezónu pravidelně, abyste získali dobré základy a dostali do krve ideální švih. V následujících sezónách už stačí, když navštívíte trenéra třeba jednou za měsíc či dva.

Přečíst nyní  Patovací rutina pro začínající golfisty

Ale nezapomeňte, že návštěva trenéra v momentě když vám to přestane jít, je pozdě. To bude znamenat, že vás čeká hodně práce a něco jste zanedbali. Golf je trochu jako hra na klavír. Když nebudete pravidelně trénovat, ztuhnou vám prsty a vy nebude za nějakou dobu schopni hrát jako dříve. Stejně je to s golfem. Je třeba nechat si pravidelně zkontrolovat švih. Něco jako taková záruční prohlídka vozu.

Přečíst nyní  PGA Tour Sony Open na Hawaii

A mohu vás ujistit, že rady kamarádů či videa nejsou vše. I když to samozřejmě může pomoci, tak je třeba, abyste dostali odborné vysvětlení osobně od trenéra, který vám vysvětlí i další faktory, které třeba od videa či kamarádů nedostanete. Navíc při nedokonalé znalosti problematiky si můžete nedokonalou radou váš švih poškodit. I dobře myšlený drill při tréninku lze dělat špatně a můžete se naučit sice něco dobrého, ale také vám to zároveň může způsobit jiné chyby. Proto je třeba i tréninkové postupy konzultovat s trenérem osobně.

Důležité je stanovit si cíl, kterého chcete dosáhnout a následně si zvolit správnou cestu. Pokud budete mít vysoké ambice, tak to bez pravidelného tréninku s trenérem nepůjde. Golf je totiž natolik složitý, že se ho sami jen tak nenaučíte. Zahrát si bowling můžete, i když ho skoro neovládáte, ale golf je třeba ovládat dost obstojně, abyste si hru dostatečně užili.

Hezkou hru a hodně úspěchů vám přeje Anna Nicole Golf Academy.

Napsat komentář