Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Jak správně zahrát chip (Stop Ball), který rychle zastaví na greenu + video

29 Červenec 2021

komentáře

0
 29 července, 2021
 0

Někdy je třeba kolem grýnu zahrát míč, který rychle zastaví, protože nemáte na grýnu dostatek prostoru, se kterým byste pracovali.  Můžete nyní dle instruktážního videa zahrát takový úder, který používají profesionální hráči. Je třeba se správně postavit a naprosto čistě trefit míč.

 

 

Zaujmětě úzký postoj a mějte váhu zhruba 55% na přední noze. Pozice míče bude uprostřed. Hůl je třeba si lehce otevřít a shaft hole nasměrovat tak, aby mířil do středu těla. Do nápřahu nepoužívejte příliš mnoho pohybu zápěstím, abyste nezahráli míček příliš vysoko.

 

,

 

Do momentu úderu se snažte vrátit hůl do pozice, ve které byla při založení, tak abyste míček trefili správně a příliš nepřivřeli hůl, pokud byste patku hole nechali za zápěstím. Následně je třeba nechat ruce tak, aby se volně přetočily a vaše pravá ruka směřovala prsty směrem na cíl, jak vidíte na obrázku. Protáhněte ruce tak, jako byste podávali pravou ruku někomu kdo stojí před vámi.

Pokud trefíte míček čistě, tak se po prvním dopadu přibrzdí a jen pomalu rozjede směrem k jamce. Míček tak uběhne mnohem menší vzdálenost než při klasickém chipu díky zpětné rotaci, kterou míčku udělíte.

 

 

Přečíst nyní  Jakou používáte rotaci při golfovém nápřahu ?
golfové slevy

Napsat komentář