Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Máte správnou pozici golfového míče v postoji?

15 Červenec 2021

komentáře

0
 15 července, 2021
 0

 

Možná se to zdá jako věc, o které moc lidí již nepřemýšlí. Ale dost často vídám i zkušenější golfisty, kteří vlastně neví, jaká je správná pozice míče v postoji. Hrají všechna železa ze stejného místa a dost často se mýlí i při zakládání hole za míč při odpalování driverem.

 

Proto jsem pro vás vyfotila malý návod, jak se dostat ke správné pozici míče, která je velice důležitá. Jak vidíte na obrázku, tak zápěstí zůstává na stejném místě. Jen se mění úhel hole vůči zemi. U krátkých holí jako je PW či SW je hůl hodně předsazená. U dlouhých želez je hůl téměř kolmo k tělu. U driveru je naopak předsazená patka hole a zápěstí je lehce za míčem.

 

foto: rubconstock.cz

 

PW-SW hole leží lehce v pravo od středu postoje.

9-7 železo můžete hrát ze středu postoje. Dlouhá železa 6-3 hrajete více vlevo od středu postoje. A driver umístítě na úroveň levé paty. Jak vidíte na obrázku.

 

Na obrázku níže vidíte sekvenci s driverem, kde je vidět, jak je důležitá správná pozice míče. U driveru je třeba, aby hlava až do momentu úderu zůstala za míčem a ruce šly při úderu do míče směrem nahoru. Pokud nebude správná pozice míče, tak se bude švih odehrávat hlavně rotací ramen a budete neustále bojovat se slice úderem.

 

Přečíst nyní  Přestaňte hrát double bogey. Under 90 golf

Napsat komentář