Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Jakou používáte rotaci při golfovém nápřahu ?

16 Červenec 2021

komentáře

0
 16 července, 2021
 0

 

U golfového švihu je velice důležité jak ho zahájíte. Tak jak bude vypadat první pohyb od míče, bude také rozhodovat o tom, jak se budete dostávat zpět holí k míči a jestli budete schopni se dotočit tělem až do finální pozice. Ukážu vám tři základní pohyby při odtažení hole od míče a kteří hráči tyto styly používají.

 

Levá noha

Tento způsob, kdy zůstává váha více na levé noze v nápřahu a používají ji hodně siloví hráči, používá například golfista Brison Dechambeau, který tak využívá maximální potenciál síly při pohybu strmě do míče. Také byla tato metoda kdysi propagována stylem Stack and Tilt.

 

Střední pozice

Druhý způsob, kdy je levé koleno tlačeno o něco více na pravou stranu a jde lehce dovnitř postoje,je v postatě stardardní otočení od míče, které využívají hráči jako jsou Tiger Woods, Rory McILory, Lexi Thompson nebo také Jessica Korda. Díky tomuto pohybu se dostane tělo vahou více na pravou nohu a hlava se posouvá o půl hlavy doprava. Tento způsob je tradiční a doporučuji ho využívat ve většině případů.

 

Zadní pozice

Gary Woodland je krásným příkladem pohybu na pravou nohu do nápřahu. Díky této pozici získá více rotace a více laterálního pohybu, kdy při zahájení úderu do míče přesouvá hodně váhu zpět na levou nohu. Hrají to také některé hráčky na LPGA, jako je např. Lydia Ko.

Také bych doporučila tento způsob pro hráče, kteří jsou méně ohybní a potřebují s přibývajícím věkem dohnat rychlost hole větším pohybem těla. Také je to dobrý způsob, když vás bolí záda a nechcete příliš velkou tenzi v zádech při nápřahu.

 

Napsat komentář