Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

23 Únor 2022

komentáře

0
 23 února, 2022
 0

Hřiště na PGA National resortu nemá par ani rating!

Možná vás nikdy nenapadlo, že by existovalo golfové hřiště, které není doplněno o informaci hodnoty paru nebo obtížnosti. Ale existuje a dokonce v resortu PGA National na Floridě, kde se každoročně hraje The Honda Classic. Navíc na tomto hřišti byste hledali marně i odpaliště a kameny, které vyznačují místo kde budete odpalovat.

Do tohoto odvážného projektu se pustil architekt Andy Staples, který se domluvil s majiteli resortu, kde hrají světoví profesionálové turnaje a můžete tento resort znát díky jamkám 15/16/17, které se na zdejším hřišti Champion Course jmenují Bear Trap (Medvědí past).

Hřiště, které vytvořil, se jmenuje  The Match Course a marně byste hledali, kde máte začít. Toto hřiště můžete hrát z míst, které si sami určíte. Pokud si budete chtít jamky zkrátit nebo prodloužit tak máte možnost. Hřiště je dimenzováno mezi 3800 až 5400 yardy. Pokud tedy budete chtít vyzvat svého spoluhráče na odpal, kdy se budete snažit rovnou zasáhnout grýn, tak si natýčkujete míček do vzdálenosti odkud je to možné, říká Staples.

Když Staples jednal s majiteli, tak se jich zeptal, jestli to chtějí risknout a takové hřiště ve svém resortu mít. A oni mu řekli, že do toho má jít a postavit ho. Vznikl tak unikátní prostor, kde si můžete golf užít bez omezování hry, bez pevných odpališť a normy, kterou byste měli na jamce zahrát.

Osobně si nedokážu představit, jak by to fungovalo u nás, kdyby na hřišti nebyla vyznačená odpaliště a  par. Je otázkou,jestli bude hřiště úspěšné a lidé ho budou využívat. Dle mého názoru se jedná o hřiště, které je ideální pro hru, která se má stát větší zábavou než soutěží. Co na takové hřiště říkáte vy?

Přečíst nyní  Gainbridge LPGA: Annika Sorenstam prošla cutem

Zdroj fotografie : https://www.pgaresort.com/golf/courses/match/

Napsat komentář