Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

25 Únor 2022

komentáře

0
 25 února, 2022
 0

Jak si vizualizujete putt? Jsou dva základní způsoby

Když se řekne linie patu, tak si každý nejspíš představí něco jiného. Dneska si připomeneme dvě základní techniky, jak vidět pomyslnou linii patu. Ohledně čtení grýnů jsme se již mnohokrát bavili. Můžete si také přečíst manuál pro dokonalé patování, který jsem pro vás sepsala.

Někteří vidí pomyslnou linii patu jako oblouček, po kterém míček pojede a z jaké strany míček do jamky spadne. Příkladem této techniky může být například Zach Johnson, vítěz The Masters z roku 2007. Ten se dívá na pat jako celistvou linii, která vede do jamky. Představuje si tak z jaké strany jamky do ní míček spadne. Jak vidíte na obrázku níže.

Druhou variantou je, že vidíte rovnou linii, po které se míček na začátku rozjede. Míříte tak na bod, který jste si vybrali (viz zelená čára na obrázku níže). Při této technice se snažíte poslat míček rovně na bod, který jste si vybrali a jakmile míček začne zpomalovat, tak začne zatáčet směrem k jamce. Hráči, kteří tuto metodu používají, mají většinou na míčku nakreslenou čáru, která jim pomáhá s mířením. Zastáncem této metody je známý guru patování Dave Peltz, kterého možná znáte z mnoha instruktážních videí o patování.

Ať už zastáváte jakoukoli techniku z těchto dvou, tak je dobré je nestřídat. Snažte se mířit a vidět linii stále stejně a neměnit postup při patování. Není řečeno, který způsob je lepší, ale je důležité, abyste si vybrali jen jednu techniku a té byli věrní.

golfové slevy

Napsat komentář