Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

28 Únor 2022

komentáře

0
 28 února, 2022
 0

Těchto 20 věcí na golfu nedělejte.

 

Možná se vám také na golfu stalo, že jste hráli s někým, s kým to nebylo vůbec příjemné. Většinou si vybíráme spoluhráče, se kterými si chceme zahrát. Ale jsou chvíle, kdy si vybrat nemůžeme. Spoluhráče si nevyberete na turnaji nebo při případném obchodním jednání na golfu. Sepsala jsem pro vás několik věcí, které raději na golfu nedělejte. Každý opravdový golfista je nerad vidí.

 

 1. Vypichujte pitch marky

Po každém dopadu míčku na grýn je třeba vypíchnout důlek, který míček udělal.

 1. Příliš nemluvte

Nikdo na golfu nemá rád, když budete celou dobu mluvit. Důležité je soustředit se na hru, a tomu stálé povídání příliš nesvědčí. To samozřejmě neznamená, že byste si mezi údery nemohli povídat.

 1. Nedávejte nevyžádané rady

Nedávejte spoluhráčům rady, o které nestojí. Většina golfistů ví co má pro lepší golf dělat a mnoho jich má také svého trenéra. Proto raději nezastupujte roli jejich profesionálního trenéra

 1. Zdržování, když jste na řadě

Když jste na řadě, tak zbytečně neprodlužujte čas, než odpálíte míček. Nezdržujete tím jen vaši skupinu, ale i skupinu za vámi.

 1. Pusťte rychlejší

Je dobré pustit před sebe rychlejší flight za vámi nebo skupinu golfistů, kterých je ve flightu méně než vás. To ocení každý golfista, který na vás musí čekat.

 1. Nevracení řízků

Pokud nebudete po úderu upravovat hřiště, tak vás zkušený golfista asi moc nepochválí. Proto nezapomínejte po úderu vrátit vyseknutý drn.

 1. Příliš mnoho cvičných švihů

Máte pocit, že váš švih není dokonalý a chcete si ho pořádně natrénovat. Na to raději myslete na cvičné louce a ne na hřišti.

 1. Stání v dráze úderu
Přečíst nyní  Jak se za války mění golfová pravidla?!

Nikdo vás nepochválí za to, že jste mu na grýnu vstoupili do pomyslné dráhy patu. Proto raději dávejte pozor, kam na grýnu šlapete.

 1. Zapisování výsledků

Do skore karty si zapisujte vždy až na odpališti další jamky. Flight za vámi neocení, když budete brzdit hru počítáním úderů před grýnem dokončené jamky.

 1. Jezdíte příliš blízko míči

Pokud pojedete golfovým autíčkem, tak raději zastavujte dále od míčku. Není příjemné hrát údery, když vám těsně vedle těla stojí golfové autíčko.

 1. Nekomentujte údery

Každý vidí, kam svůj míček zahrál. Můžete pochválit dobrý úder. Ale příliš upozorňovat na to, že kolegovi spadl míček do vody, není příliš taktní.

 1. Telefonujete

Nejste v kanceláři, tak nechte mobilní telefon raději vypnutý. Nikomu není příjemné a ruší to při hře, když na hřišti někdo telefonuje.

Nepouštějte hudbu

Jste milovníkem hudby za každých okolností?  Raději si pusťte hudbu v autě nebo doma, ale ne na golfovém hřišti.

 1. Chcete odejít?

Pokud se vám nedaří, tak se i přesto snažte dohrát hru. Neodcházejte v průběhu hry pryč. Pokud opustíte flight po 12 jamce, tak tím nikomu neuděláte radost. Golf má být zábava a ne stress.

 1. Hrajte svůj míček

Jednou se mi stalo, že jsem hrála s lidmi, kde jeden odehrál míček toho druhého. Samozřejmě to byl omyl, ale z dalšího hráče se stala časována bomba emocí. Proto si dejte raději pár vteřin navíc, abyste si zkontrolovali, že hrajte opravdu váš míček.

 1. Vozík na grýn nepatří

Pokud se někomu stane, že vjede vozíkem nebo autíčkem na grýn, tak to není nic, co by ostatní potěšilo. Nepotěšíte tím ani údržbáře hřiště. Proto si dejte velký pozor, aby se vám to nestalo.

 1. Rozčilujete se
Přečíst nyní  Chcete dělat spravedlivý sport? Pak si nevybírejte golf! Profesionálové řeší pravidla.

Golf je zábava a ne místo, kde byste se měli rozčilovat. Házení vzteky holemi či sprosté výrazy na golf nepatří. Proto raději kroťte vaše emoce.

 1. Nezdravíte

Když přijdete na golf, tak je dobrým zvykem ostatní golfisty pozdravit. V západních zemích je to běžné, ale u nás se často setkávám s tím, že se golfisté nejsou schopni pozdravit jako  slušně vychovaní lidé.

 

 1. Nehledejte za hranicí hřiště

Zahráli jste mimo hranici hřiště a nechcete přijít o míček. Raději míček oželte a vezměte si rovnou nový. Nerozčilujte své spoluhráče dlouhým hledáním mimo hřiště.

 1. Nepředbíhejte

Pokud má právo prvního úderu z předchozí jamky někdo jiný, tak ho nepředbíhejte. Nechte mu jeho privilegium. Patří to k ke golfové etice..

Napsat komentář