Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

31 Březen 2021

komentáře

0
 31 března, 2021
 0
kurzy golfu praha

Jak číst grain s bermuda trávou na grýnu?

 

Možná jste nikdy neslyšeli, co je to vlastně ten „GRAIN“. Nevadí, v Čechách není zas až tak potřeba toto slovo znát. Ale pokud se vydáte do zahraničí a to především do teplých krajin, tak se zřejmě s tímto pojmem setkáte. V podstatě toto slovo označuje směr růstu trávy na grýnu.

„GRAIN“ dokáže hodně ovlivnit vaši hru. Je třeba abyste znali směr, kam tráva roste, abyste dokázali odhadnout, kam se míček na grýnu bude točit. Tedy rotace míče je kromě sklonu povrchu ovlivněna hodně právě tímto grainem.

Je několik pravidel, podle kterých se dá poznat, kam tráva roste. První je, že tráva leží a roste směrem na západ. Ale to nemusí v některých případech tak úplně platit, protože tráva se otáčí za sluncem a tak je třeba sledovat, i kde je slunce. Když se skloníte nad trávník, tak můžete vidět světlá a tmavá místa na grýnu s trávou bermuda. Světlé místo bude hodně rychlé, protože budete hrát po směru růstu a tmavé je přesně naopak. Při patování či přihrávání na grýn je tak třeba počítat s tím, co míč na grýnu udělá díky trávě. Stejný úder tak na grýnu může pokaždé dopadnout jinak.

Někteří také tvrdí, že směr trávy je možné určit podle toho, když si představíme, kam by stékala po grýnu voda a právě tím směrem tráva leží. Je tak mnohem složitější na „Bermuda Grass“ hrát, než je to u klasické trávy „Bent Grass“, kterou najdete převážně v Čechách.

Poslední věc, kterou byste měli vědět při čtení grýnu s bermudou je, že je třeba se podívat na okraj jamky a tam uvidíte kterým směrem tráva roste. Tam kde je hrana vyloženě ostrá tak je směr od kterého tráva roste. Tedy při čtení bermudy je třeba sledovat mnoho věcí, které mohou ovlivňovat směr stáčení míče po grýnu nebo rychlost.

Přečíst nyní  Není třeba hrát přesné rány, abyste zahráli skvělý výsledek

foto: pixabay.com

golfové slevy

Napsat komentář