Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

27 Březen 2021

komentáře

0
 27 března, 2021
 0

Přestaňte hrát double bogey. Under 90 golf

 

Jste-li začínajícím golfistou nebo hráčem, který se již dostal k výsledkům kolem 90 úderů, tak vás určitě bude občas trápit neúspěch v podobně double bogey nebo dokonce horších výsledků. Možná jste už přemýšlel, jak tyto výsledky vylepšit, ale opravdu jste našli tu pravou příčinu?

U výsledků, kdy zahrajete dva a více úderů nad par na jamce, je většinou jedna chyba, kterou dělá většina amatérských golfistů. Problém nemusí být v krátkých odpalech nebo neschopnosti hrát z vysoké trávy. Ale hlavní příčinou je většinou taktika. Nemusíte vždy na odpališti používat velkou dogu, ale třeba si vzít je pětku železo, abyste se bezpečně dostali na fairway, odkud se již dá zahrát slušná rána na grýn.

Přemýšleli jste někdy nad tím, že se dá bogey zahrát i sedmičkou železem? Představte si, že zahrajete průměrný úder sedmičkou kolem 110 metrů. Pak máte tři jednoduché údery na grýn a dva paty, abyste se vyvarovali double bogey či horšímu výsledku.

Z této teorie můžeme vycházet. Tedy zásadní věcí je trefování fairwaye z odpaliště a vyhnutí se kritickým místům jako jsou pískové překážky, voda či cokoli jiného. Amatéři často riskují a hrají tzv „HERO údery“, kdy se snaží z obtížných pozic zahrát blízko jamce a nakonec jim risk nevyjde a zahrají ještě hůř než čekali. Tedy pamatujte si, že někdy je lepší zahrát klidné bogey než riskovat sněhuláka.

  1. Trefování fairwaye

Je třeba, abyste se naučili zahrát úder tak, aby skončil v ideálním místě. Pokud si nejste 100% jistí, že driver zasáhne to správné místo, raději vytáhněte z bagu pětku železo. Miřte do míst, kde je nejmenší riziko. Raději miřte padesát metrů doprava, abyste neskončili v levém hlubokém bunkeru nebo vodní překážce a mohli jste pokračovat klidným úderem dále.

  1. Vyhýbejte se riziku

Zbytečně neriskujte. Úder 180 metrů přes stromy, který se má točit z leva doprava a dopadnout na malý grýn je úder, který by nehrál ani profesionál. Raději zvolte menší riziko a nahrajte si a snažte se následně zahrát dobrou příhru. Riskuje tak maximálně bogey.

  1. Přihrávejte různými holemi

Není nikde řečeno, že nemůžete z pozice, kdy míč leží dva metry od grýnu použít třeba patr nebo osmičku železo. Je to mnohem jednodušší, než použít vysoký úder s holí s vysokým loftem. Držte své údery co nejvíce při zemi. Vysoké údery jsou sice hezké na pohled, ale mnohem obtížnější na kontrolu.

Přečíst nyní  Zůstaňte i přes zimu fit. Příprava na další sezónu

  1. Trénujte reálnou hru

Pokud půjdete trénovat na cvičnou louku, tak si představte, že stojíte na hřišti a potřebujete trefit určité místo. Natrénujete tak pocit psychického tlaku, který na vás doléhá na hřišti, a navíc se naučíte trefovat místo, kam byste měli hrát. Nesnažte se hrát jen rovné údery, ale naučte se na cvičné louce trefovat určitou výseč, kterou si určíte jako místo, kam by měl míč dopadnout na hřišti. Hrát jeden míč za druhým, při tréninku nefunguje.

Napsat komentář