Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

11 Prosinec 2022

komentáře

0
 11 prosince, 2022
 0

Jak aplikovat pohyby z jiných sportů v golfu?

 

Může se zdát, že hrani golfu je velice nepřirozené a pohyby, které golfista vytváří, jsou specifické. Ale není tomu tak. Mnoho pohybů, které na golfu děláte, se dají srovnat s ostatními sporty, a dokonce s přirozeným pohybem jako je skok či hod.

Rekneme si tedy z jakých sportů si můžete vzít inspiraci nebo jak zkušenosti z jiného sportu můžete zařadit do vašeho golfového švihu.

 

Americký fotbal (hod)

Představte si hráče amerického fotbalu, který hází míč spoluhráči. Je to téměř stejné jako dokonalý golfový nápřah. Ramena jsou vůci cíli vytočená, pravá ruka je v pravém úhlu a zápěstí je zalomené jako byste nesli tác (jinak byste neudrželi míč v ruce).

Navíc je i při hodu s míčem nutné přenášet váhu ze zadní na přední nohu a rotovat tělem, aby míč doletěl dostatečně daleko. Je to velice dobrá představa pro golfový švih.

Baseball (švih)

Pokud si představíte, jak pálkař při odpalu švihá, tak je to dost podobné jako u golfu. Basebalová pálka jde také při švihu zpožděně a následně trefí míček. To proto, aby nabrala dostatečnou rychlost a zápěstí vytvořilo rychlost, kterou pálka do míče udeří. Navíc je také třeba pracovat s nohama, a sice přenášet váhu ze zadní na přední nohu.

Přečíst nyní  O senzaci na DP World Tour se postaral Čínský golfista!

Snažte si tyto pohyby představit při pohybu z nápřahu do míče. Na golfu je celý pohyb jen v jiné rovině, ale principielně funguje stejně. Stejně jako nemůžete trefovat míček koncem pálky, kterou byste se snažili dostat do úderu. musíte pohybovat celým tělem a pálka letí zpožděně což vytváří rychlost, švih a rotaci.

Tenis (prošvih)

Když se podíváte na tenistu, tak po udeření do míče jde pálka až nad rameno a celá jedna strana těla rotuje směrem za míčem. Stejné je to i u golfu. Pokud hrajete napravo, tak je třeba, aby se celá prává strana těla dotočila bokem a ramenem směrem na cíl. Pokud by tenista stál na místě a nerotoval v prošvihu tělem, tak by také nedokázal kontrolovat let a rotaci míče. Stejné je to u golfu.

 

 

Napsat komentář