Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

25 Červen 2022

komentáře

0
 25 června, 2022
 0

Jak si vybrat správou golfovou wedge.

Mnoho klientů se mě ptalo jaká je nejlepší hůl na přihrávání. Jestli existuje wedge, která zároveň odpustí a přitom s ní bude možné hrát různé údery. Moje odpověď je „ano existuje taková hůl, jen je třeba vědět co chtít“.

Golfové wedge jsou hole, které si hráči vybírají stejně individuálně jako putter či driver. Nemůžeme říci, že je nějaká neutrální volba. Záleží na tom, co vlastně chcete. Jestli chcete, aby vám hůl odpouštěla více chyby nebo jestli bude možné jí použít pro různé druhy úderu.

Přečíst nyní  Golfové hole, které vám zlepší výsledky

Prvním faktorem, na který byste se měli zaměřit je bounce.  Tedy spodní část hole, která je vyboulená aby hůl nezůstala při úderu v zemi. Můžete jí dostat ve variantách velikosti bounce od 6 do 14. Čím je číslo menší tím je bounce menší a hůl je ostřejší. Hůl s bouncem 14 vám sice odpustí některé drobné chyby, ale zase s ní velice obtížně zahrajete flop či úder z tvrdého povrchu.

Doporučuji pro většinu hráčů zvolit hole s loftem 52 a boucem 8. A pro hůl s loftem 56, bounce 10. To je varianta kdy budete schopni wedge otevřít při úderu a hůl bude stále těsně u země. Jakmile budete mít větší bounce tak nebude hrana hole přímo na zemi.

Přečíst nyní  Co dělat s poškozenou golfovou holí

Wedge s nižším bouncem jsou ale méně výhodné v písku. Tam se hůl dostane více do písku a nebude mít tendenci dostatečně rychle opustit v prošvihu písek. Stejně tak bude obtížnější hrát z vyšší trávy. Do těchto míst se hodí více hůl s vyšším bouncem.

Pokud bychom volili shaft na wedge, tak bych zůstala u standardního shaftu, který se dodává s golfovou holí. Nedoporučuji grafitové shafty a nebo příliš tvrdé. Volba značky hole je samozřejmě velice individuální, ale já bych doporučila wedge Wokey Design od Titleist, Clevenland či Mizuno. Tyto hole jsou velice kvalitní a také oblíbené u profesionálů. Platí to stejně jako u zbytku holí. Raději investujte o nějakou tu korunu více do kvalitních wedge a budete mít možnost hrát lepší údery.

V dnešní době již nemusíte řešit druh drážek na holi, protože byly standardizovány a vyrábí se pouze v jedné variantě. Na rozdíl od úderové plochy, která se může u výrobců lehce lišit. Někteří výrobci vyrábí speciální úderové plochy, které mají zvyšovat rotaci míče. Přesto i tak budete muset zahrát čistý úder měkkým míčem, abyste dosáhli backspinu na grýnu.

Mít v bagu kvalitní wedge je krok k lepšímu golfu. Proto jsem zastáncem toho aby golfisté měli své vlastní wedge a nepoužívaly ty, které jsou v golfových balíčcích holí. Proto wedge raději kupujte zvlášť stejně jako driver či putter.

golfové slevy

Napsat komentář