Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

29 Leden 2023

komentáře

0
 29 ledna, 2023
 0

Každý má na příhry jiný názor. Někdo vám doporučí sand wedge a jiný sedmičku železo. Já osobně rozhodně zastávám názor, že každý golfista má umět hrát všemi holemi krátkou příhru a volil ten nejideálnější úder pro danou situaci.

Ale jak zjistit, jestli jste spíše ten, kdo by měl z bagu kolem grýnu vytáhnout sand wedge nebo devítku železo? Stačí na to jednoduchý trénink, který vám ukáže.

Přečíst nyní  Kterou holí hrát chip kolem greenu? Mám vysvětlení

 

  1. Nejdříve si označte kruh kolem jamky zhruba o poloměru tři metry. Můžete vyznačit zapíchnutím několika týček nebo čímkoli jiným
  2. Následně si vezmětě 10 míčků a odkrokujte zhruba 20-25 kroků. Z této vzdálenosti budete testovat, jak dobře přihráváte.
  3. Odehrajte všech 10 míčků s použitím sand wedge a zjistěte kolikrát jste se trefili do kruhu vyznačeného týčky.
  4. Následně tento krok opakujte s různými holemi. G wedge, pitching wedge, devítkou, osmičkou, a nakonec sedmičkou železem.

Díky statistice zjistíte, kterou holí jste nejpřesnější. Můžete se tak rozhodnout jakou holí budete nejčastěji přihrávat. Každý to má truchu jinak, a proto je dobré zjistit, jaká hůl vám kolem grýnu vyhovuje.

Samozřejmě je třeba příhry trénovat. Je dobré umět zahrát kvalitní úder každou holí. Uvidíte, že když si budete při příhrách trochu jistější a budete si více věřit, tak se výsledky vylepší.

Jakou hůl nejraději používáte vy? Hlasovat můžete v malé ankětě níže.

Jakou hůl nejčastěji používáte na krátké příhry?

Napsat komentář