Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

26 Leden 2023

komentáře

0
 26 ledna, 2023
 0

Golfových rad je plný internet, tisíce videí a s radostí vám poradí kterýkoli kamarád, který je o něco lepší v golfu než vy. Ale kterými radami by se měl hráč řídit, aby se zlepšil a naopak, které rady neposlouchat, aby se nenaučil nějaké zlozvyky?

Na jednoduchou otázku je ovšem velice těžká odpověd. Určitě jste zaznamenali, že třeba na youtube můžete sledovat mnoho golfových „guru“, v knihkupectvích najdete knihy, jak se zlepšit a mnoho dalších zdrojů, které můžete využít.

Dá se říct, že každá rada je dobrá. Ale ne každou je třeba se řídit. Navíc každá rada je určitým způsobem subjektivním pohledem daného člověka, který radu poskytuje.

Je to stejné i s golfovými trenéry. Pokud si vyberete zkušeného trenéra, kterého budete navštěvovat, tak je třeba mu důvěřovat a v podstatě poslouchat jen jeho rady. A případně jakoukoli radu, kterou jste našli na internetu, na videu či vám ji dal kamarád, konzultovat s trenérem.

Může se stát, že rada může být užitečná, ale v určitých případech je kontraproduktivní. Je třeba znát celý koncept, který daný guru používá, a hlavně znát mnoho souvislostí, které s danou radou korespondují. Příkladem může být diskuse o propnuté levé ruce v nápřahu. Například Tiger Woods ve své knize „Jak já hraji golf“ uvádí, že je třeba mít levou ruku v nápřahu nataženou. Ano, proč ne, ale je třeba si uvědomit v jaké fyzické formě kdo je, jakou má stavbu těla a jakou techniku preferuje. Následně si můžete analyzovat, jestli je pro vás rada dobrá. V případě, že vás například bolí záda a nemůžete se dostatečně dotočit do nápřahu tak vám snaha o propnutí levé ruky do nápřahu spíše ublíží, než aby pomohla.

Přečíst nyní  Trocha nemravného golfu pro dospělé 18+

A tak je třeba přistupovat ke každé informaci, kterou o golfu získáte. To že je někdo nejlepší hráč, ještě neznamená, že je vše 100% pravda, kterou je třeba kopírovat.

Další příklad je příklad dnes moderního nastavení zápěstí v nápřahu. Trendy tvrdí, že by levé zápěstí mělo být ploché a možná až mít flexi ve vrcholu nápřahu. Viz. obrázek. To ovšem platí v případě, že máte neutrální držení. Pokud budete držet hůl levou rukou trochu silněji, tak toho nikdy nedosáhnete, a přesto to neznamená, že byste to dělali špatně. Hlavní je, jestli je rovně patka hole vůči rovině švihu.

Je třeba tak přistupovat k informacím ohledně golfové techniky trochu s rezervou. Neberte některé rady jako spásu vaší hry. Je dobré mít trenéra, který vám vysvětlí, proč má být zápěstí v nápřahu v určité pozici a jak to ovlivňuje let míče. A tak byste měli vidět každou radu. Nejen fixovat levé zápěstí v nápřahu, z toho důvodu, že to někdo z golfových guru tvrdí.

Hodně úspěchů vám přeje golfová akademie Nicole Golf. V případě, že si se švihem nevíte rady a potřebujete poradit, tak mě neváhejte kontaktovat.

Napsat komentář