Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

22 Leden 2023

komentáře

0
 22 ledna, 2023
 0

Golf byl dříve vnímám jako hra pro starší gentlemany a tak se do tohoto sportu nehrnulo příliš mladých lidí. Doba se ale mění a tento sport na špičkové úrovni ovládá hlavně mládí. Ale roky plynou a naše tělo stárne. Jak se tedy nejlépe vypořádat s technikou švihu, abyste byli schopni hrát ten nejlepší golf i ve zralém věku?

Připravila jsem si pro vás několik tipů, které vám usnadní techniku švihu, abyste mohli dosahovat neustále skvělých výsledků. Možná už je aplikujete ve svém švihu, ale pro ty, kteří k nim ještě nepřistoupili, je vřele doporučuji.

Otevřete si špičky

Čím je člověk starší, tím obtížněji se provádí rotační pohyby. Proto je dobré si lehce otevřít levou špičku, pokud hrajete napravo, ale také si lehce otevřít pravou špičku, abyste se dokázali dotočit do plného nápřahu. Stát v postoji se špičkami kolmo k míčku nechte mladším ročníkům.

Zvednutí levé paty

Možná jste slyšeli, že zvedat levou patu se nemá.  Není to tak úplně pravda. Do nápřahu si jí klidně můžete lehce zvednout a pomoci tak rotaci těla do nápřahu. Samozřejmě je nutné dát si pozor, aby se vám neposunul nahoru střed těla. Ale pozvednout nohu jen tak, abyste zachovali pořád stejnou výšku hlavy do nářahu.

Zalomte zápěstí v nápřahu

Pokud se již obtížněji točíte do nápřahu, tak se nebojte více zakokovat (zalomit) zápěstí v nápřahu. Tím dosáhnete větší rychlosti hlavy hole do impactu. Nemusíte se bát, že by to mělo vliv na směr úderu.

Přečíst nyní  Black SeaRama golf pro náročné v Bulharsku

Začínejte rukama

Pro dlouhé údery už není třeba se tolik točit tělem do momentu úderu. Vaše technika je již vytříbená a tak můžete bez problému začínat z nápřahu pohybem paží a až následně přidat rotaci boků. Nebudete tak ztrácet tenzi v rukách a rychlost.

Za úderem si povolte ruce

Je pravda, že by měly být lokty neustále těsně u sebe. Ale pokud je udržíte do momentu úderu a těsně za ním u sebe, tak si je můžete do finiše uvolnit, abyste se mohli pořádně dotočit. Vezměte si příklad z Jacka Nicklause, který to dělá také tak.

golfové slevy

Napsat komentář