Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Oklamejte mozek a začněte patovat jako opravdoví mistři!

19 Leden 2023

komentáře

0
 19 ledna, 2023
 0

Každému by se líbilo patovat lépe a díky tomu hrát lepší výsledky. A věřte tomu, že je to možné i bez toho, aniž byste příliš pracovali na technice a trávili hodiny na cvičném grýnu. Samozřejmě do určité míry. Pokud již hrajete průměrně pod 30 patů, tak vám může metoda, kterou vás provedeme pomoci ušetřit třeba jednu či dvě rány, ale pro průměrného amatérského golfistu máme dvě zásadní rady, jak se o hodně zlepšit.

Pracujte se strachem

Představte si jednoduchý příklad, jak pracuje mozek. Pokud vám někdo položí kládu, která má šířku 40 centimetrů a délku 10 metrů, tak není problém po mí přejít, pokud je těsně nad zemí. Ale pokud by byla ve výšce 20 metrů nad zemí, tak by to bylo o mnoho obtížnější. Přesto, že by to mělo být stejně obtížné, tak vám mozek téměř nedovolí po takové kládě ve výšce projít.

Stejně je to u patování. Pokud patujete na cvičném grýnu, tak je to relativně jednoduché. Ale hned na první jamce, kde máte dvoumetrový pat do birdie, je najednou velký problém. Je to stejné jako s kládou. Naučte se jednoduchým trikem hlavu tak trochu obelhat.

Dám vám ještě jeden příklad. Kdyby k vám na cvičném grýnu přišel kamarád a vsadil se s vámi, jestli trefíte alespon 6x jamku ze 1,5 metru tak s tím nebudete mít problém. Ale kdyby vám nabídl, že vám dá tisícovku, když to dokážete, proti vaší stokoruně tak to bude opět stejné jako s kládou v předchozím příkladu.

Přečíst nyní  Co jste možná o patovaní nevěděli

I když si to neuvědomujeme, tak nějak podvědomě již počítáme s tisícovkou jako by byla naše a nechceme jí ztratit. To způsobí, že se začneme bát a roztřesou se nám ruce. Když by vám tu tisícikorunu nenabídl, tak byste ve stresu nebyli. A v tom je ta rada. Přestavte si situaci s tisícovkou, když patujete na první jamce ze dvou metrů do birdie. Jako by vám nikdo nic nenabídl. Stejně tak ne birdie. Když míček spadne do jamky, tak to bude velký bonus. Ale uvědomte si, že nemáte co ztratit. Navíc si uvědomte, že na další jamce máte další šanci na birdie. Uvidíte, že tahle jednoduchá metoda vám pomůže zlepšit statistiku patování ze vzdálenosti 2-6 metrů kolem jamky.

Představte si obří jamku

Představu obří jamky používejte spíše u patů od pěti métrů více. Je to jednoduché. Představte si, že si chcete míček nahrát do dobré polohy pro další úspěšný pat a také sipředstavte, že jamka je velká v průměru metr. Tím se zbavíte stresu a přestanete se příliš snažit zahrát míček do jamky.

Přílišná snaha vám totiž svazuje ruce a může se stát, že stres vám způsobí špatný pat, který nakonec dopadne trojpatem. Řekněte si, že do jamky, která je v průměru velká metr, není problém se trefit. Je to jako z deseti metrů trefit hodem kamene z deseti metrů do velkého bazénu. Tak jednoduché se mohou následně zdát delší paty.

Obě dvě metody je třeba trochu natrénovat. Zamyslete se nad tím, co jste právě četli a zkuste si to přenést do vašeho tréninku. Uvidíte, že budete hrát pod daleko menším stresem a výsledky se budou zlepšovat. Pokud si nejste jistí, jak se zlepšit, tak mě neváhejte kontaktovat a probereme vaše patování detailněji. Hezkou hru vám přeje golfová akademie Nicole Golf.

Napsat komentář