Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

18 Květen 2022

komentáře

0
 18 května, 2022
 0

Myslíte si, že špatně patujete? Pak vás možná potěším!

Golfisté si často stěžují, že nejsou úspěšní u delších patů. Že jim míčky do jamky nepadají dost často ze vzdálenosti cca pěti metrů. Někteří dokonce myslí, že by měli dávat i delší než pětimetrové paty. Přece na PGA Tour vidíme, že většina hráčů je úspěšná. Ale nenechte se mýlit! Televizní přenos z prestižních turnajů je hlavně marketing. A ten ukazuje většinou jen to nejlepší. Proto vidíte v televizi úžasné údery, skvělé paty a již příliš mnoho nevidíte pokažené údery, zasažené vodní překážky a trojpaty z krátké vzdálenosti.

Když se podíváme na statistiku úspěšnosti jednopatu na PGA Tour, tak se možná budete divit, jak špatná jsou to čísla. U patů do jednoho metru je to krásných 99% úspěšnosti. Tedy i u těchto patů se někteří mýlí, ale už třeba u patu z jednoho a půl metru je to „jen“ 81%.

Přečíst nyní  Co jsou to progresivní drážky na golfové holi?

A čím dále od jamky jdeme, tak tím jsou procenta nižší. U patů ze dvou a půl metru je to jen 52% úspěšnosti, že míček spadne do jamky. A pokud se bavíme o vzdálenosti tří metrů od jamky, je to jen 40%. Tedy šest z deseti hráčů na PGA Tour jamku ze tří metrů mine. To už vypadá jako reálný golf že!?

Jak si pak takový hráč s HCP 20 může stěžovat, že není úspěšný při patování z pěti metrů? Důležité je, abyste hráli co nejméně trojpatů, a abyste měli jistotu u jednometrových patů, že jamku trefíte. Abyste ostatní paty hráli tak, že skončí právě do maximální vzdálenosti jednoho metru od jamky a vyhnuli jste se tak trojpatům, které kazí výsledek nejvíce.

Přečíst nyní  Opravdu je třeba dávat cenu „Fair play“ od ČOV za to, že někdo nepodváděl?

Na to je samozřejmě navázaná příhra, která by měla skončit co nejblíže jamky, abyste zahráli jeden či maximálně dva paty. V této oblasti hráči z PGA Tour excelují a proto mají za hřiště třeba 28 patů a ne 38. Můžeme tak říci, že byste se měli při tréninku alespoň z 50% soustředit na krátkou hru a na Scrambling (příhra a jeden pat). Z hlediska výsledku je důležité, kolik úderů zahrajete, jste-li 50 metrů od jamky a nezáleží na tom, že vaše drajvy jsou jen dlouhé 200 metrů a ne 300!

Napsat komentář