Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

16 Květen 2022

komentáře

0
 16 května, 2022
 0

14 tipů jak hrát dobře na neznámém golfovém hřišti

 

Golfisté hrají rádi na různých hřištích. A proto se také téměř každému stane, že hraje na hřišti, kde ještě předtím nehrál. Proto jsem pro vás udělala krátký seznam tipů, které je dobré využít při hře na neznámém hřišti. Budou se vám hodit, pokud budete hrát na neznámém hřišti turnaj. Nemusíte tak nic dělat se svou hrou, ale je dobré dodržovat některá pravidla, abyste nebyli z nového hřiště zklamaní.

Prostudujte scorecard

Když dorazíte na neznámé golfové hřiště, tak je dobré vzít si do ruky místní scorekartu a pořádně si ji prostudovat. Následně upravit podle hřiště složení holí ve vašem bagu. Může se stát, že nebudete potřebovat trojku dřevo a raději místo toho zvolíte hybrid nebo dvojku železo. Nebo si sebou vezmete na hřiště i 60 stupňovou lob wedge.

Přečíst nyní  Nejzajímavější golfové jamky v Čechách podle Nicole

Kupte si birdie book

Zakoupení plánku hřiště by měl být druhý krok, který uděláte. Díky birdie book si můžete vizualizovat své údery a představit si jak přesně jamky vypadají. Následně se vám bude birdie book hodit při hře. V plánku je dostatek informací o vzdálenostech a budete tak moci správně odhadnout, kam míček zahrát.Trénujte dostatečně paty

Rozehrajte se a netrénujte techniku

Je dobré před hrou vyrazit na cvičnou louku a pořádně se rozhýbat. Ale nesnažte se hledat ve svém švihu chyby, nebo se ho snažit udělat lepší. Jen odpalte několik desítek míčků a pořádně zahřejte svaly v těle. Rozehrát se před hrou, neznamená učit se novým věcem. Proto neřešte, jestli vám to na cvičné louce příliš jde nebo ne.

Miřte na střed ferveje

Pokud hřiště neznáte, tak se raději vyhněte heroickým úderům. Pokud přesně neznáte místo, kam má míček dopadnout, kdybyste mířili přes roh lesa, je lepší zvolit bezpečnou cestu. Snažte se tak mířit na střed ferveje. Eliminujete tak případné ztráty úderů na minimum.

Důležitý je střed grýnu

Stejně jako u předchozí rady, se držte středu. Tentokrát středu grýnu, na který byste měli mířit. Je lepší zahrát klidný par než riskovat. Vždy je ještě možnost, že budete úspěšní u dlouhého patu a i tak zahrajete birdie. Lepší než riskovat bogey nebo horší výsledek.

Přečíst nyní  Golf House na Chodově je uzavřen

Vyhýbejte se překážkám

Pečlivě přemýšlejte, kde jsou překážky jako vodní překážka či vysoká tráva. Vyhněte se jim co největším obloukem. Pokud budou po levé straně bunkery či vodní překážka, raději miřte o mnoho metrů více doprava. Lepší je hrát úder na grýn z delší vzdálenosti, než nabrat trestné údery.

Nehrajte, kam nevidíte

Pokud chcete útočit druhou ranou na pětiparu na grýn a nevídíte na něj, raději zvolte Lay Up (úder, kdy si druhou ranou nahrajte před grýn a neútočíte druhým úderem přímo na  grýn). Dobrá příhra a jeden pat je stále birdie. A pětipar rozhodně není místo kde byste chtěli zahrát bogey nebo hůř.

Zeptejte se na radu místního spoluhráče

Pokud hrajete se spoluhráčem, který je členem klubu, tak se nebojte přijmout jeho rady. Takový spoluhráč vám může poradit jak hřiště ideálně hrát. Samozřejmě pokud hrajete turnaj, není možné si navzájem podle pravidel radit. Ale ve cvičném kole, či přátelské hře to není problém. Můžete se tak o hřišti mnoho dozvědět.

Přečíst nyní  Klára Spilková drží v kvalifika LPGA sedmé místo

Přemýšlejte o aplikaci

Díky moderním aplikacím si můžete vzít virtuálního caddy sebou. Aplikace jako GolfShot nebo RadarCaddie jsou velice praktické ( Aplikace se pohybují v rozmezí 500-2000 Kč). Provedou vás celým hřištěm a budete mít přesné informace o vzdálenosti na grýn, či k jakékoli překážce. Každému svému studentovi takovou aplikaci doporučuji. Ovšem při turnaji se raději informujte, jestli ji můžete použít.

Můžete využít místního caddy

Pokud hrajete turnaj a nesmíte při něm používat měřící techniku, tak je dobré využít služby caddyho, který hřiště dobře zná a může vám pomoci s hrou. Takový caddy má hřiště mnohokrát prochozené a tak jsou jeho rady k nezaplacení. A pár stovek za dobrého nosiče holí nebudete litovat.

Vezměte si dostatek tekutin

Některá hřiště mají téměř na každé jamce nádrže s pitnou vodou. Ale jsou bohužel i taková hřiště, kde to nelze očekávat. A proto nezapomínejte na pitný režim. Je dobré si do bagu vzít dostatek vody a nějaký iontový nápoj, který vám dodá cukry a energii. Nedostatečný přísun vitamínů a vody vám může lehce pokazit hru.

Sušenka v bagu neuškodí

Stejně jako pití je důležité něco malého během hry zakousnout. Je dobré vzít si sebou sušenku nebo nějakou energetickou tyčinku. V dnešní době je takových tyčinek nespočet druhů a do bagu to není velká zátěž. Pokud sebou nechcete nosit velké bagety a nejste si jisti, že bude na hřišti jezdit vozík s občerstvením, tak se taková tyčinka neztratí.

Nezapomeňte věci do deště

Známé pořekadlo nám říká „není špatného počasí, ale špatně oblečenýz golfista“. Proto nezapomínejte mít v záloze i oblečení pro situaci, kdyby se zhoršilo počasí. Věci do deště by měly být v každém bagu.

golfové slevy

Napsat komentář