Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

5 tipů pro lepší rozhodování při hře na hřišti

11 Leden 2022

komentáře

0
 11 ledna, 2022
 0

5 tipů pro lepší rozhodování při hře na hřišti

 

Mnoho golfistů si je na cvičné louce jistých  svým švihem a svými údery. Ale když přijde na hřiště, tak tápou a nedělají správná rozhodnutí. Většinou se jedná spíše o špatný course managment než o nedokonalé údery. Proto jsem se zamyslela nad nečastějšími důvody, proč lidé na hřiště dělají chyby.

 

Odpaliště

Je dobré vědět kam si natýčkovat, abyste měli co nejlepší výhled na fairway a navíc viděli co nejvíce prostoru pro dopad míče. Pokud hrajete FADE, tak není dobré stát na odpališti na levé straně, pokud máte po levé straně stromy a tak dále. Proto přemýšlejte kam si umístit míček pro odpal.

Fairway wood

Ne vždy je nejlepší si vybrat pro druhý úder to nejdelší fervejové dřevo. Zkuste se zamyslet, jestli není lepší zahrát bezpečně třeba sedmičkou dřevem nebo hybridem a umístit míček do míst odkud se bude dobře přihrávat.

Střed grýnu

Příliš neriskujte při krátké hře a raději miřte na střed grýnu. Při dobrém patu můžete zahrát i birdie. Ale je lepší zvolit bezpečný par než riskovat bogey či double bogey. Pokud máte v cestě překážku, tak miřte na největší prostor na grýnu

Vzdálenosti

Je dobré znát přesné vzdálenosti, které hrajete různými holemi. Pokud je to přes vodní překážku 100 metrů a vy hrajete 9 železem 110 metrů, ale s dokulem, tak raději zvolte vyšší hůl. Je třeba znát, jak daleko hrajte holemi dopadem. Nepočítejte to, kam se míček dokutálí.

Bunker

U hry z pískové překážky máte tři možnosti podle obtížnosti bunkeru. Při nejobtížnější situaci se snažit  vyhrát míček z písku ven. Pokud  to je možné, tak míček zahrát kamkoli na grýn. A pokud jste zkušený hráč z písku, tak můžete rovnou mířit na jamku. Hlavní je neztratit další úder při špatném úderu z písku, kdy míček v překážce zůstane.

golfové slevy

Comments are closed.