Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

7 Leden 2022

komentáře

0
 7 ledna, 2022
 0

 

V novém roce je pomalu čas myslet na rozvoj golfového švihu. Ani se nenadějeme a bude zde jaro. Každý chce být na golfovou sezónu připravený co nejlépe. A proto pro vás mám tři tipy, které bystě měli dodržovat na cvičné louce, kam jistě brzy vyrazíte.

Jako golfová trenérka, která má více jak dvacetiletou zkušenost s výukou golfu vidím, jaké lidé dělají na cvičné louce chyby. Proto je dobré, když budete dodržovat základní pravidla kvalitního tréninku. Dávejte tak více do kvality než kvantity.

Trénujte se záměrem

Mnoho golfistů přijde na cvičnou louku a jen tak odpalují míče. To není to pravé, co vám může přinést kýžené ovoce. Najděte si vhodné cíle, na které budete mířit a trénujte přesnost. Trénujte také vzdálenost. Pokud budete mít cíl, na který budete mířit. Budete vědět, jestli se zlepšujete nebo ne.

Zpětná vazba

V dnešní době již není problém nahrát si svůj švih a následně ho analyzovat. Může vám k tomu pomoci aplikace pro mobilní telefon V1Golf, kam nahrajete váš švih a hned víte, jak jste na tom. Pokud jste dostali doporučení od vašeho golfového trenéra, které máte dodržovat,  tak tato aplikace je ideálním pomocníkem jak zjistit, jestli to co si myslíte o svém švihu, se shoduje s realitou.

Pravidelnost

Bohužel jsem také dost často svědkem, že golfisté chodí na cvičnou louku dost nepravidelně. Následně se to snaží dohnat a zbytečně se přepínají. Je proto dobré, abyste se udrželi v tempu a chodili trénovat pravidelně, i když se vám třeba zrovna nechce. Je to stejné jako s hraním na klavír nebo cvičením. Pokud nebudete pravidelně trénovat, nikdy nemusíte dosáhnout vašeho cíle.

 

Comments are closed.