Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

23 Říjen 2022

komentáře

0
 23 října, 2022
 0

Otázka, na kterou bude mít každý jinou odpověd. Samozřejmě je pravda, že v dětech je naše budoucnost a stejně tak to platí i na golfu. Jsou to právě děti a junioři, kteří nás budou brzy reprezentovat. At už na klubové úrovni nebo té mezinárodní.

Asi není třeba juniorům zakazovat hrát golfové turnaje s dospělými. Dokonce jim to může pomoci ve vývoji jejich hry. Ale je potřeba za každou cenu podporovat mladé golfisty v tom, aby hráli golf s dospělými, kteří mají jiné zájmy a představy o golfu?

Přečíst nyní  Lee Westwood potřetí ovládl žebříček European Tour

Asi ne všichni jsou přístupní představě, že budou hrát sobotní turnaj ve svém klubu po boku čtrnáctiletého golfisty či golfistky. Raději budou hrát s někým, s kým si mají více co říci a po hře si mohou společně sednout na pivo. Mnoho golfistů by rádo mladé golfisty podpořilo, ale přesto jsou nějaké meze, kde by společná hra dětí a dospělých nebyla žádoucí.

Podle mého názoru není ani správné, aby mladí hráči, kteří nedosáhli ještě ani 15 let, hráli na profesionálních turnajích. Nejsem proti, když se junior na pozvánku dostane třeba na Challenge tour, která se v daném státě koná, aby zažil atmosféru a mohl se něco přiučit. Ale mysím, že nechat ho hrát pravidelně, není správné.

Dítě má být dítětem a myslím, že stejně tak jako na klubovém turnaji, nebudou  aniprofesionálové nadšení, že mají ve flightu dítě, kterému nebylo ještě ani patnáct let. Ostatně o tomto tématu napsal i časopis Golf Monthly, který reší stejnou otázku. Já osobně nesouhlasím s tím, abychom tím děti zatěžovali. Může to na ně mít špatný vliv, stejně tak jako se mi osobně nelíbí účast dětí pod 16 let v soutěžích jako je Super star a podobně. Děti by se měly vyvíjet a soutěžit s vrstevníky, aníž bychom je nutili do předčasné dospělosti. Ale to je na delší povídáni. Přesto jsem zastánkyní toho, aby junioři směli hrát profesionální turnaje až od 17. roku věku, kdy se mohou připravit na vstup mezi profesionály v 18 letech, ale ne dříve. Stejně tak je na každém golfovém klubu, jestli nechá hrát dospělé mistrovství klubu děti pod 15 let.

Napsat komentář