Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

18 Říjen 2022

komentáře

0
 18 října, 2022
 0

Změním míček a prodloužím se? Ano! I tak by mohla znít odpověd na otázku, zda je možné získat nějaké metry navíc díky kvalitnějšímu míčku. Možná vás to nikdy nenapadlo a říkali jste si, že je míček jako míček. Ale není tomu tak. Ale také to neznamená, že nový míček bude vždy lepší.

Jsou v podstatě dva základní faktory, které ovlivňují délku letu u golfového míčku. Je to kvalita a stáří. Čím starší míček, tím se jeho kvalita snižuje. To znamená, že pokud vám leží doma golfové míčky několik let, tak přesto, že jsou nové, to nejlepší mají již za sebou. A délku s novým míčkem ovlivňuje také kvalita.

Nebudeme v tomto článku řešit detailní parametry a technologii golfového míčku, ale vysvětlíme si základní věci ohledně golfové míčku. V dnešní době je na výběr mnoho desítek druhů míčků a to v rozmezí od 40 Kč až po několik stokorun za jeden kus. Můžeme říci, že čím dražší tím lepší. U golfových míčků to platí.

Přečíst nyní  Jaké chyby dělají golfisté při tréninku

Čím dražší golfový míček tím více má vrstev, ze kterých je vyroben a tím lepší technologie. Můžu uvést příklad. Kamarád si koupil míček Crivit a Inesis. Tedy míček z Lidlu a druhý z Decathlonu, kterými chtěl hrát. A na hřišti se nestačil divit. Sice ušetřil nějakou tu stovku, ale přišel o dost velký kus vzdálenosti. Na závěr jsme šli na cvičnou louku a vzali si sebou Track Man, který nám ukázal přesná čísla. Ta ukázala velice zajímavé výsledky. S míčkem Titleist PRO V1 jsem zahrála driverem 256 metrů dopadem při rychlosti míče 158 mil v hodině. To byl zhruba průměr, kterého jsem dosáhla. Následně jsem zahrála 15 úderů s míčky Inesis a Crivit. Nestačila jsem se divit. Nedostala jsem se přes hranici 230 metrů a rychlost míče nepřekročila 147 mil v hodině.

Na tomto příkladu mohu s čistým svědomím ukázat, že na míčku opravdu záleží. A podobné výsledky jsem zaznamenala i s míčky, které byly více jak rok staré. Tedy i při stárnutí míčku se ztrácí vzdálenost.

Pokud tedy hrajete míčky, které mají alespoň tři vrsty a kvalitní technologii, tak je možné, že se můžete prodloužit i o více než 15%.

Doporučuji proto používat míčky jako Titleist ProV1, Titleist ProV1x, Callaway super soft, Taylor Made TP5 či Callaway Chrome Soft. Tyto míče jsou dostatečně kvalitní, aby vám neubíraly na vzdálenosti. Staré či nekvalitní míče vám nepomohou prodloužit údery. Stejně tak jako cvičné míče na driving range.

Doufám, že vám tato informace pomohla a zamyslíte se, které golfové míče používáte. Snažte se tedy nehledět u golfových míčů jen na cenu. Hezkou hru přeje Anna Nicole.

Napsat komentář