Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

1 Prosinec 2021

komentáře

0
 1 prosince, 2021
 0

Patovací rutina pro začínající golfisty

 

Pro každého začátečníka je velice obtížné patování. I když se většině zdá ze začátku patování jako to nejjednodušší, časem zjistí, že je to na golfu téměř to nejtěžší. Dostat míček do jamky na méně než tři paty je pro ně téměř nadlidský úkol. I když se časem každý zlepší, tak je i tak patování velice obtížné.

Proto jsem pro vás připravila malou nápovědu, jak ideálně přistupovat k míčku při patování a jakou rutinu si vytvořit před každým patem. Díky tomu budou paty lepší a vy jich můžete zahrát o mnoho méně během jednoho kola.

 

  1. Jako první krok je důležité, pořádně si prohlédnout linii, po které by měl míček jet, aby se dostal co nejblíže jamky. Ideální je podívat se zpoza míčku směrem k jamce a následně se projít k jamce, abyste si uvědomili, jestli je pat z kopce či do kopce.
  2. Položte si míček za markovátko a linii, kterou doporučuji si na míček nakreslit, namiřte směrem na místo, přes které by měl míček na pomyslné linii jet. Tedy neznamená to, že by linie měla vždy mířit přímo na jamku (v případě, že pat není rovný).
  3. Udělejte si jeden cvičný švih, pomalu a plynule a přitom se dívejte na jamku a ne na míček. To vám umožní uvolnit svaly a představit si, jak míček pojede
  4. Následně zaujměte postoj a založte hůl za míček. Nestůjte nad míčkem příliš dlouho, aby se nedostavila nervozita.
  5. Ted už jen zahrajte míček bez strachu a očekávání.

Tento jednoduchý postup by měl každý, nejen začínající golfista, dodržovat, pokud chce, aby jeho paty byly přesnější a zbytečně  na sebe nevytvářel tlak. Stejně jako máte určitou rutinu před každým úderem v poli, tak je dobré mít takovou rutinu i pro patování.

Comments are closed.