Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

4 Prosinec 2021

komentáře

0
 4 prosince, 2021
 0

Co chtějí golfoví trenéři, aby jejich žáci věděli

 

Práce golfového trenéra je celkem specifická. Je dobré, když je trenér i dobrým pedagogem,  kvalitním sportovcem a psychologem. Většina trenérů ráda vidí nové klienty, které něco nového naučí , což je pro každého nová výzva. Jak pro trenéra, tak pro žáka. Ale je dobré, když si žák uvědomí některé věci, které by trenér rád žákovi předvedl.

 

Špatné údery nám nevadí

Jako žák golfového trenéra, nemusíte být nervózní z toho, že dáte nějaký  špatný úder. Trenér vidí švih komplexně a je schopen vám pomoci i přesto, jestli vidí špatné nebo dobré údery. Rozhodně se nemusíte stydět za to, že vám to před trenérem zrovna příliš nepůjde.

Stanovené cíle

Většina trenérů ocen,í když má jeho žák svůj specifický cíl. Tedy, že žák ví, kam směřuje a trenér mu pomůže s realizací jeho plánu. Proto je dobré stanovit si cíl a konzultovat ho s golfovým trenérem.

Otevřená komunikace

Dostatečná a otevřená komunikace mezi trenérem a žákem je velice důležitá. Pokud nejste zrovna extrovert, tak přesto se snažte s golfovým trenérem správně komunikovat. Ať už jde o konzultaci vašeho problému ve švihu nebo ohledně tréninkových metod a drillů, které vám trenér doporučí.

Řekněte, co vás bolí

Je dobré, aby byl trenér informován o vašem těle. Tedy pokud máte nějaké fyzické omezení nebo jestli vás něco v průběhu tréninku bolí z toho, co po vás trenér chce, abyste procvičovali.

Nebojte se změny

Každá změna může přinést nepohodu a diskomfort.. Některé změny, které provedete ve švihu, jsou ale nezbytné k tomu, abyste se zlepšili. Ale následně přijdou  lepší výsledky. Proto se nebojte na chvilku vyjít ze své komfortní zóny a poslechněte svého trenéra.

Přečíst nyní  Lepší patování díky AimPoint? 30 vteřinový kurz

Trénujte drilly

Je třeba, abyste pilně trénovali drilly, které vám trenér doporučil. Je to důležitá součást tréninku, který je třeba praktikovat i bez přítomnosti trenéra. Tedy to co vám dá trenér za úkol, je třeba dodržet. A trénovat jen s trenérem také není řešení pro lepší golf. Musíte trénovat především sami a k tomu pravidelně docházet k trenérovi. Bez toho to nepůjde.

Různá řešení problémů

Někdy je možné, že se najde více řešení vašeho problému ve švihu. Proto je dobré s trenérem diskutovat o problematice vašeho švihu a dojít k ideálnímu řešení.

Trenér je tu pro vás

Nebojte poskytnout trenérovi zpětnou vazbu. Je dobré, když s trenérem komunikujete i když se zrovna nevidíte osobně. Nebojte se ho na cokoli zeptat nebo mu vysvětli, jak vám změny sedí a co vám vyhovuj,e či co ne.

Opravte si švih sami

Je dobré když na základě tréninku s trenérem dokážete chyby ve švihu odhalit a opravit je sami. Proto se snažte zjistit co nejvíce informací od trenéra a chtějte, aby vás naučil poznat váš švih a principy golfu tak, abyste si mohli být částečně trenérem sami.

Comments are closed.