Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

8 Prosinec 2021

komentáře

0
 8 prosince, 2021
 0

Golfová etiketa. Mohu si převléknout obuv na parkovišti?

 

Přemýšleli jste někdy nad tím, co dělají návštěvníci na golfu špatně a co dobře? Možná vás nikdy nenapadlo, že něco jako převlékání obuvi na parkovišti může být prohřešek proti golfové etiketě. Že to zní divně?! Možná ano, ale někdy se můžete dostat do situace, kdy nebudete na veřejném hřišti.

Ano, opravdu je rozdíl mezi veřejným a privátním golfovým hřištěm. Na tom veřejném není problém si převléknout obuv na parkovišti. Dokonce Lee Trevino si dovolil na parkovišti převléknout boty na The Masters v Augasta National Clubu v roce 1989 před prvním kolem. A dokonce další rok ho pustili znovu na start. Ale nejsme každý Lee Trevino a ne vždy jsme na veřejném hřišti.

Jednoduše řešeno „parkoviště není šatna“. A s tímto je dobré se nějak vypořádat. Proto i převlékání obuvi může být v luxusních golfových klubech problém. A to i z důvodu, že se do golfového klubu nesmí v golfových botách. To je klasické pravidlo u většiny skotských hřišť. Tato informace je důležitá pro ty, kteří by chtěli hrát golf ve Skotsku. Tedy jen na málo hřištích vás pustí v golfových botách do klubovny. A proto, abyste tam nechodili v ponožkách, je dobré převlékat si oblečení, ale i obuv přímo v šatnách.

V Čechách se asi s tímto trendem nesetkáte, ale i tak je dobré se zamyslet, co vše komu chcete na parkovišti ukázat. Určitě nebude dobré převlékat si tričko a ukazovat spodní prádlo ostatním golfistům, kteří se zrovna nacházejí na parkovišti. Je vhodné používat šatny, které vám umožní získat dostatečné soukromí a neukazovat své intimní partie ostatním.

Je dobré mít také věci na převlečení, které si vezmete s sebou do šatny. Jsou privátní kluby, které vás nepustí v golfovém oblečení do klubovny. Do klubovny totiž patří v takovém klubu společenské oblečení a i vaše chování tam má svá pravidla.

Přečíst nyní  První žena, která vyhrála olympijské zlato v golfu

Že to vše vypadá přitažené za vlasy? Ano, možná je to tak, ale protože se jedná o hru gentlemanů a mnoho privátních klubů má svá přísná pravidla. Pokud je budete porušovat jako člen nebo jako host člena, tak se zřejmě dostanete do nepříjemné situace a tomu, kdo vás do takového klubu pozval, přijde vytýkací dopis, který ho upozorní na nevhodné chování jeho hosta a doporučí mu, aby si ho do klubu již nezval. I přesto, že se to zdá neuvěřitelné, tak to opravdu v privátních golfových klubech funguje.

 

golfové slevy

Comments are closed.