Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

10 Prosinec 2021

komentáře

0
 10 prosince, 2021
 0

Psychologie golfu: jak vidět cíl

 

  Golf je především sport, ale je to také hra nervů a psychiky. Můžeme se jen dohadovat kolik procent zaujímá psychologická stránka. Dá se říci, že čím jste lepší, tím více přichází do hry hlava. Je tedy třeba naučit se ovládat svou hlavu, abyste dokázali zahrát lepší výsledky. Například ti nejlepší světoví golfisté mají až 70% podíl psychiky na výsledek.

Golf je možné se naučit tak, že si to prostě fyzicky vydřete. Ale následně budete stejně donuceni začít pracovat na mentální stránce vašeho golfu. Dnes si popíšeme,jak  důležité je vnímat cíl, na který míříte, abyste dokázali zahrát míč přesně tam, kam chcete.

Bude vám trvat několik měsíců, než se to naučíte, ale následně zjistíte, že tento systém opravdu funguje. Prvním krokem bude, abyste se postavili na cvičné louce a zaměřili se na místo, kam chcete hrát. Pak si vyberte nějaký bod za cílem (strom, komín atd) a zaměřte se na něj. Zavřete si oči před každým úderem a snažte si představit obraz toho, na co jste se dívali. Tedy cíl, a za ním ten bod, který by měl ve vaší mysli vystoupit jako nejvýraznější bod.  Uvidíte například velký strom a budete se snažit si ho udržet ve své mysli během celého úderu. Je možné, že pár set míčků vám nebude létat na tento strom, ale postupem času se to naučíte. Tedy si vizualizujete svůj cíl a nebudete myslet na to, kam míč nemá letět.

Odmyslíte si tedy vodní překážky, les a jiné překážky, které máte v cestě. Pokud se tento způsob naučíte, tak ho vyzkoušejte na hřišti. Imaginace je skvělá věc, jak přinutit mozek myslet jen na daný cíl a nerozptylovat se ostatními vjemy. Můžete to ještě vylepšit tím, že než si začnete fixovat bod, na který míříte, tak si v duchu zmenšíte všechny překážky tak, aby vypadaly co nejmenší. Tedy zmenšit si bunker na desetinu jeho velikosti a tak dále. Následně zacílit a udržet obraz v mysli během celého švihu a nemyslet již na nic jiného než na obraz cíle.

Přečíst nyní  Správné informace, dobrý golf!

Pokud chcete více návodů jak hrát lepší golf, tak není nic jednoduššího než sledovat moje webové stránky pravidelně. Nebo se zapsat do zasílání newsletteru a již nezameškáte žádný článek o golfu.

Comments are closed.