Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

29 Listopad 2021

komentáře

0
 29 listopadu, 2021
 0

Tipy na zimní golf

 

V posledních letech byly celkem mírné zimy a dalo se tak hrát venku. Nemuseli jsme tolik navštěvovat vnitřní golfová zařízení. Ale i zimní golf má svá specifika, na která je třeba dát si pozor nebo si je alespoň uvědomit. Pokud neklesne teplota pod nulu, tak je možné bez problému hrát, dokud na hřišti neleží sníh.

Mnoho golfových hřišť, hlavně v okolí Prahy, dokonce zachovává letní grýny a hra je tak podobná jako  v létě. Ale podívejme se, co byste měli vědět o zimním golfu.

 

Vezměte delší hůl

Vzhledem k tomu, že každých 10 stupňů znamená zhruba 3 metry, tak budete při teplotě 10 stupňů nad nulou potřebovat pro vaše údery, alespoň o jednu hůl více. Ideální teplota pro let míče je od 25 stupňů. Proto prostě v zimě míčky tolik nelétají. Nezapomínejte na to

 

Čisté podrážky

Dávejte si pozor na to, v jaké obuvi jdete hrát golf. Je dobré neustále kontrolovat podrážky, jestli se vám spajky nezanesly trávou a listím, abyste náhodou neskončili na malém kopečku na zádech. Pokud jste milovníkem golfu a chodíte hrát i v chladném počasí, je dobře pořídit si jedny zimní golfové boty, které jsou zateplené,

 

Držte míček v teple

Jak jsme řekli, golfový míček létá méně, pokud teplota klesne pod 20 stupňů. Proto se snažte po dohrání jamky dát míček do kapsy a alespoň trochu ho ohřát, aby váš odpal získal pár  metrů navíc.

 

Udržujte ruce v teple

V golfovém obchodě si můžete pořídit zimní golfové rukavice, které se používají na přechody mezi údery. Je to skvělá pomůcka pro golfistu, který rád hraje i v zimě. Pokud nebudete mít ruce dostatečně v teple, tak ani váš švih nebude stát za nic.

Přečíst nyní  Zahrajte si i dnes na Černém mostě – Black Bridge Resort

 

Stand bag

Raději si na rundu golfu v zimním období vezměte golfový bag na záda. Vzhledem k tomu, že je půda podmáčená a kolečka od vozíku se boří, tak je lepší nosit si hole na zádech. Navíc, je dobré mít nepromokavý golfový bag, který je lehký.

 

Umělohmotná týčka

Raději si dejte do kapsy umělohmotné týčko, které se v tvrdé zemi nezlomí tak lehce jako to dřevěné. Zem je na povrchu sice vlhká, ale těsně pod povrchem může být promrzlá a tak by se vám ani nemuselo povést zapíchnout týčko do země.

 

Čas na krátkou hru

V zimě je ideální čas na trénink krátké hry. Jelikož míče nelétají v chladném počasí tak daleko, tak se spíše soustřeďte na krátké údery. Budete tak dobře připraveni na další sezónu. A obecně je známo, že krátká hra je klíčem k dobrým výsledkům.

Comments are closed.