Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

11 Leden 2021

komentáře

0
 11 ledna, 2021
 0

Pravidla na cvičném grýnu, která možná neznáte

 

Golf je sport gentlemanů a to platí také na tréninkových plochách. Dneska se zaměříme na cvičný patovací grýn, kde také platí pravidla, která byste měli dodržovat, abyste neobtěžovali ostatní. Jsou to sice nepsaná pravidla, která asi nenajdete v pravidlech golfu, ale přesto je to velice důležité je dodržovat.

  1. Nedělejte stopy na grýnu

Pokud trénujete patování a hodláte stát déle na jednom místě, tak si pod nohy dejte ručník abyste neudělali na grýnu hluboké stopy. Tím spíš, pokud budete trénovat krátké paty a budete stát blízko jamky. Rozhodně to není nic za co by vás ostatní a údržbář hřiště pochválili.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Luke Kerr-Dineen (@lkerrdineen)

  1. Nepatujte přes linii druhých

Co by také nebylo nijak solidární vůči ostatním hráčům na grýnu, je patovat přes pomyslnou dráhu ostatních hráčů. Rušíte tak ostatní a navíc se pak na trénink nemohou soustředit. Proto si raději vyberte jinou jamku, nebo si počkejte až dotyčný dohraje a následně si zahrajte údery vy.

  1. Nestoupejte do dráhy patu

Stejně tak jako patovat přes dráhu patu, je dobré na pomyslnou dráhu jiných hráčů nešlapat. Je to stejné jako na hřišti a dávejte si na tento prohřešek pozor. Pokud patujete na cvičném grýnu,  který není rozlehlý, tak raději vyčkejte, než ostatní opustí cvičnou plochu.

  1. Napatujte na stejnou jamku

Pokud uvidíte někoho, jak hraje na určitou jamku, tak se jí raději vyhněte. Pokud není na grýnu žádná volná jamka, tak si raději do grýnu zapíchněte týčko a patujte směrem na něj. Až se jamka uvolní tak následně můžete patovat na ni.

  1. Patovací drilly
Přečíst nyní  Bigtee.cz je nový golfový slevový portál.

Pokud se na vašem hřišti nachází pouze malý cvičný patovací grýn, raději nepoužívejte rozlehlé patovací drilly. Není to ohleduplné vůči ostatním a také se tam nevejde dostatek ostatních hráčů. Viz příspěvek.

  1. Zákaz chipování

Chipování dělá do grýnu důlky, které se špatně opravují a grýn poškozují. Proto si na nácvik krátké hry zvolte chipping grýn a ne patovací grýn. Prosím toto dodržujte všude na světě. Tento prohřešek patří k těm největším na cvičném patovacím grýnu.

  1. Pouze tři míče

Raději na nácvik patování vezměte jen tři míčky. Není dobré trénovat patování s více jak třemi míčky. Jinak byste mohli rušit ostatní hráče a velkým počtem míčků byste mohli zabrat příliš mnoho prostoru.

  1. Vždy po sobě ukliďte

Pokud jsou na grýnu praporky, je třeba je vždy po sobě vrátit do jamky. Nebo pokud používáte jakékoli patovací pomůcky, je třeba po sobě vše odstranit a odejít z grýnu, který je v lepším stavu než byl před vaším příchodem.

Image by 이동원 lee from Pixabay

golfové slevy

Napsat komentář