Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

17 Duben 2021

komentáře

0
 17 dubna, 2021
 0

Proč je Stewart Cink ve 47 letech tak úspěšný na RBC Heritage?

 

Asi nikdo by nečekal, že po dvou kolech turnaje RBC Heritage bude na prvním místě, navíc s náskokem pěti úderů, sedmačtyřicetiletý veterán Steward Cink. Vítěz The Open z roku 2009, když porazil veterána Toma Watsona v rozehrávce a zvítězil na prestižním turnaji.

Tento týden hraje a zatím velice úspěšně turnaj RBC Heritage na hřišti Harbor Town golf Links in Hilton Head, S.C. Cink zahrál neuvěřitelných 63 úderů a to hned dvakrát a s výsledkem -16 vede o pět úderů před dotírajícím Connersem.

Ale co stojí za takovým výsledkem. Cink sám pro Golf.com prozradil, jaký je recept na takový výkon. Jeho caddie Reagen a Cink to vysvětlují dokonalým plánem hry. Jeho Caddie je zároveň jeho 24 letý syn, se kterým si vytvořili plán hry, který chtějí dodržovat, i kdyby se změnily odpaliště, jak podle svých slov Cink zmínil.

Studovali večer před turnajem, jakým směrem vane vítr, jaké se dají předpokládat pozice jamek a nastavení odpališť. Na to si vytvořili plán, kam přesně bude Steward Cink směřovat své údery, a i kdyby vedení turnaje zkrátilo hřiště o 50 metrů, tak se ho budou držet. Tedy například místo driveru si Cink vezme pětku železo a bude s ní odpalovat, aby se dostal přesně do místa, které si naplánoval.

Stalo se také, že se s Reagenem domluvili v prvním kole, že Cink nebude hrát obtížný úder z pouhých 160 yardů, ale raději zahraje pohodlně a přesně 140 a nechá si tak 20 yardů od jamky příhru a bude doufat v par.

Taková je strategie hry Stewarda Cinka a jeho syna. Zatím tato taktika velice dobře funguje. Navíc dokázali překonat rekord Jacka Nicklase z roku 1975, kdy na tomto hřišti po prvních dvou kolech je výsledek -16 a vede o celých pět úderů.

Přečíst nyní  Několik poznámek ke golfové etiketě.

Navíc Cink řekl: „Každý den, když se probudím, připomínám si, že je báječné být ve 47 letech stále hráčem na PGA Tour. Nejspíš jsem ani sám nečekal, že budu hrát na této úrovni v takovém věku. Je to dobrá připomínka, protože mě to udržuje v klidu a dává pohled na realitu ve smyslu: „Ode mě se toho zase až tolik nečeká,“

 

Výsledky turnaje sledujte zde….

 

foto: youtube.com

Napsat komentář