Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

30 Leden 2022

komentáře

0
 30 ledna, 2022
 0

Rady jak zlepšit přípravu před hrou

 

Hráči často podceňují přípravu před hrou. Pak se může stát, že několik prvních jamek nebude výkon takový, jak si ho představovali. Proto jsem pro vás připravila několik tipů, které vám pomohou s přípravou před hrou.

Čas na přípravu

Je třeba, abyste věděli, kolik času budete potřebovat k tomu, abyste se správně připravili na hru. Někdo potřebuje dvacet minu, ale může to být i hodina. Já osobně si dávám na rozehrání zhruba 45 minut. Je to můj ideální čas, který strávím přípravou na hru a stihnu projít všechny potřebné údery a rozhýbat tělo. Najděte si tak ideální čas pro vás, abyste stihli všechny údery protrénovat a správně se rozhýbat.

Pořadí holí

Každý používá při přípravě na hru jinou metodu. Někdo začíná krátkými holemi a postupně se dostane až k úderu driverem. Někdo to dělá naopak. Například Tom Watson se začíná rozehrávat s hybridem. Ale doporučuji jít od krátkých úderů po ty dlouhé a završit to driverem, než odejdete na putting a chipping grýn.

Které hole

Nemusíte při rozehrávání se používat všechny hole, co máte v bagu. Ale je dobré odehrát pár úderů z každé řady holí. Tedy z krátkých želez, středních želez, dlouhých želez, fervejových dřev a nakonec driver. Příprava může vypadat tak, že si postupně odehrajete po deseti míčkách s holemi PW, 8,6,4 4 hybrid, 3 dřevo a driver.

Krátká hra je základ

Před hrou je třeba si potrénovat také krátké údery. Proto doporučuji hrát jak chip tak pitch. Oběma údery bych odehrála zhruba dvacet míčků. Tím zjistíte, co vám ten den sedí a můžete se tak rozhodnout, který úder je daný den bezpečnější

Přečíst nyní  LPGA – Klára Spilková v Top10

Nezapomínejte na bunker

Je třeba dát si alespoň pár úderů z bunkeru.  Získáte tak větší jistotu do úderu a přesného trefení míče. Navíc není dobré  jít při hře do prvního bunkeru, který trefíte, bez pocitu několika odehraných ran v písku.

Patujte a patujte

Rozhodně nezapomínejte před hrou dostatečně potrénovat patování. Začněte dlouhými paty, kde získáte cit pro vzdálenost a ustálíte si tempo. Následně si zahrajte několik krátkých patů, kterými se ujistíte, že máte jistotu pro záchranné paty.

To co vám sedí

Cílem tréninku před hrou je také zjistit, jaké údery vám ten den sedí a můžete se o ně při hře opřít. Naopak je dobré vědě, na jaké údery si dát pozor a třeba se jim úplně na hřišti vyhnout.

Nejlepší driver

Snažte se při rozehrávání dostat pod kontrolu váš driver. Určete si tempo a délku nápřahu, která vám zajistí přesné údery z odpaliště. Je to klíč k dobrému výsledku. Proto odcházejte s dobrým pocitem u driveru.

Nehledejte chyby

Rozcvička před hrou není vhodná pro hledání a opravování chyb ve vašem švihu. Je třeba se dobře rozhýbat a pracovat s tím, co máte natrénované. Není dobré měnit švih před hrou.  Ani pracovat na  odstranění  chyb. Také byste si na závod v běhu nevzali úplně nové boty, ze kterých byste měli po pár metrech puchýře.

Comments are closed.