Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

22 Březen 2020

komentáře

0
 22 března, 2020
 0

Travel: Gullane ve Skotsku je rájem klidného golfu

Pokud jste někdy chtěli vyrazit do Skotska na golf, tak Gullane je pro vás to pravé místo. Pokud netoužíte zrovna po Old Course v St. Andrews ,tak je pro vás vhodným místem pro golf právě Gullane a okolí. To se nachází zhruba 35 minut jízdy z Edinburgu směrem na východ. Pokud nebudete bydlet přímo ve vesničce Gullane, tak po pěti kilometrech narazíte na větší městečko North Berwick. Necelých 7 tisíc obyvatel a poklidná atmosféra starého skotského městečka vám navodí ideální golfovou atmosféru.

V okolí North Berwick najdete hned několik hřišť.

  1. Glen golf club

Glen golf je klasickým skotským golfovým hřištěm na pobřeží moře. Perfektně připravené grýny vás ohromí. Nejedná se o žádné prestižní hřiště, přesto je jeho kvalita dokonalá. První a poslední jamka jsou u klubovny, a zbylé jamky se rozkládají na útesech podél moře. Za green fee zaplatíte něco kolem 30 liber. A za golf buggy zhruba 15. Tedy nic tak závratně drahého.

  1. North Berwick golf club

Golfový klub North Berwick je starým hřištěm, které bylo založeno již v roce 1832 deseti prvními členy zdejšího klubu. Uchvátí vás klubovna, která byla postavena nová v roce 1880 a dodnes je zde cítit nádech historie. Na zdech najdete fotky bývalých i současných členů, kteří tento klub utvářeli. Ale nejen klubovna vás uchvátí. Dokonale připravené hřiště linksového typu dokonale prověří vaše golfové dovednosti. Rychlé grýny a silný vítr vás naučí, jak se správně hraje ve Skotsku golf.

  1. Archerfield Links

Vřesoviště a hluboké bunkery na vás čekají právě v Archerfield Links. Krásný zámecký park skrývá golfové hřiště a dokonalý zákaznický servis. Golfový klub disponuje také skvěle zařízenou cvičnou loukou, kde mohou bez problému trénovat i profesionálové s nejvyššími nároky. Pokud hledáte dokonalý klientský servis, skvěle připravené hřiště a dobré jídlo tak Archerfield Links je místo právě pro vás.

  1. Gullane

Pokud jste však ve vesničce Gullane je pro vás připraveno dalších několik neodolatelných hřišt. Kromě golfu najdete v této vesničce krásný stylový hotýlek Golf Hotel nebo Old Clubhouse, což je stylová hospůdka, kam chodí téměř všichni golfisté po dohrání hřiště v Gullane.

Přečíst nyní  Jak se správně rozehrát před turnajem?

Přímo na okraji vesničky se nachází stejnojmenné hřiště Gullane, které má celkem 54 jamek.

Gullane 1 je mistrovské hřiště, kde se v minulosti hrávalo i Scotish Open. Gullane 2 je hřištěm o mnoho lehčí,vhodné pro středně pokročilé hráče a nakonec Gullane 3, které je spíše pro začátečníky.

V Gullane golf clubu ovšem nepočítejte s žádným závratným tréninkovým zázemím. Je zde pouze tzv. warm up driving range odkud budete putovat hned ke startérovi, který na vás netrpělivě čeká již pět minut před vašimi startovním časem.

Ani po dohrání nečekejte velkou parádu. Je zde návštěvnický klub, který je malý a v celku neútulný. Protože klasická golfová klubovna je zde pouze pro členy klubu a to vedle hřiště Gullane 1.

  1. Muirfield

Na druhý den můžete vyrazit na druhou stranu vesničky Gullane, kde se rozkládá další známé golfové hřiště Muirfield, které postavil jako architekt Old Tom Morris. Jedná se jedno z nejstarších golfových hřišt vůbec. Již kolem roku 1744 se zde začalo v Murifrieldu mluvit.

Muirfield je renomované golfové hřiště, které hostilo mnoho amatérských i profesionálních mistrovství. Rozkládá se u moře a je v klasickým linksovým hřištěm. Celková délka hřiště je 7245 yardů z mistrovských odpališt a má par 71. To z něho dělá hřiště spíše pro zkušenější hráče. Green fee zde na čtyři kola pořídíte za 280 liber, nebo si zde můžete vybrat z několika balíčku green fee včetně ubytování v luxusním hotelu.

  1. Musselburg

Chcete poznat opravdu historii golfu a zahrát si na nejstarším golfovými hřišti na světě? Pak je třeba vyrazit do Musselburg, kde je nestarší devítijamkové hřiště na světě. Zde se evidují první mistrovské turnaje již kolem roku 1672, a dokonce Queen of Scotland zde hrála údajně v roce 1567.

Přečíst nyní  3 hodnoty, které by měl každý golfista znát

Na tomto kousku historie vám v klubovně dokonce zapůjčí hikorové hole, aby byl dojen z nejstaršího golfu opravdu dokonalý. Hřiště je v celku krátké, ale když se zamyslíme, s jakými holemi se kdysi hrálo, tak není divu, že nedosahovalo dnešních rozměrů.

Green fee zde pořídíte za krásných 33 liber, za které prožijete nezapomenutelný zážitek.

http://www.musselburgholdlinks.co.uk

 

Doufám, že se vám mé putování po Skotsku líbilo a sami vyrazíte třeba právě na nejstarší golfové hřiště světa.

Napsat komentář