Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

21 Březen 2020

komentáře

0
 21 března, 2020
 0

Koutek golfových pravidel: hledání míče

Změna pravidel golfu pro hledání míče se změnila hlavně kvůli rychlosti hry. Jak? Z původních pěti minut, které jste měli na hledání míče, jsou již jen tři. Míč tedy můžete hledat už jen tři minuty. To popisuje pravidlo 18.2a

Co můžete dělat, když hledáte míček? Podle pravidla 7.1 můžete ohýbat trávu, větve stromů a jiných rostoucích keřů a přírodních objektů. Můžete odstraňovat kameny  a dokonce můžete i větev nechtěně zlomit.  Ale jen pouze v případě, že je to nezbytné k nalezení míče a identifikaci.

V případě, že do tří minut míček  nenalezte, je považován za ztracený a vy dostáváte penalizaci a ztrátu vzdálenosti.

Provizorní míč: pokud se po odehrání míče domníváte, že může být ztracen nebo mimo hranici hřiště je možnost zahrát tzv. provizorní míč, který můžete hrát až do vzdálenosti původního míče. Pokud se původní míč nenajde, stává se provizorní míč míčem ve hře.

Provizorní míč nesmíte hrát, pokud víte, že jste míč zahráli mimo hranice hřiště. Pokud ho zahrajete, stává se míčem ve hře a vy si tak připočítáváte trestné údery a ztrátu vzdálenosti.

Pravidlo pro rekreační hráče může být upraveno v místních pravidlech tak, že pokud míč nenajdete. tak v rámci místních pravidel můžete míč dropnout zhruba ve vzdálenosti, kde jste míč ztratili. Ovšem to neplatí při oficiálním turnaji.

Image by Manuel López from Pixabay

Přečíst nyní  Davis Love III přišel o celý dům

Napsat komentář