Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

20 Březen 2020

komentáře

0
 20 března, 2020
 0

Základní lekce hry driverem podle Nicole

Jak správně hrát driver? Je mnoho golfových teorií a ještě více tréninkových postupů. V tomto článku si ukážeme neutrální techniku hry driverem. Pokusím se vám vysvětlit základní prvky pro dobrý odpal.

  1. Postoj na driver

Jak vidíte na obrázku, postoj na driver je jiný než při hře železy. Je třeba posunout celé tělo směrem na pravou nohu, tak abyste měli zhruba 60% vány na pravé noze. Ale je třeba zachovat stabilitu a posunout celé tělo. Nejen boky či ramena. Vidět můžete na obrázku níže. Díky tomu se vám dostane levý bok lehce nad ten pravý. Viz obrázek. Hlava se tak posune lehce za míč stejně tak jako zápěstí. Tato pozice je důležitá, pro udeření míče směrem nahoru a ne dolu jako je to u želez.

golf driver

 

  1. Nápřah

Do nápřahu je třeba začít rotací boků a ramen současně. Boky zůstanou zhruba v 45-50 stupňovém otočení a ramena dále rotují až na 90 stupů. Hlava zůstává téměř na stejném místě za míčem, tak jak jste jí měli při založení hole. Z těla se vám vytvoří pomyslné A viz obrázek. Je třeba dávat pozor, abyste neprohnuli záda a ta zůstala po celou dobu rovná.

  1. Trefení míče

Jak vidíte na obrázku, hlava zůstává stále za míčem. Boky rotují směrem na cíl a ruce jsou natažené v prodloužení hole směrem k míči. Je důležité, aby v momentě úderu ramena směřovala na cíl.  Váha je stále 60% na zadní noze a vy se snažíte míček trefit směrem zespoda nahoru.

  1. Release

Release, tedy vypuštění hole do prošvihu. Po udeření do míčku je třeba, aby hlava zůstala ještě setinu dole a díky tomu natažené ruce mohly pokračovat v pohybu vpřed, kde se současně přetáčí zápěstí. Představit si to můžete, jako podání pravé ruky někomu před vámi. Hůl tak bude pokračovat směrem na cíl a vy se vyhnete nechtěnému slice. Natažené ruce vám tak vytvoří pomyslné V, které je vidět na obrázku.

Přečíst nyní  Lepší úder za 15 vteřin

Napsat komentář