Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

15 Listopad 2022

komentáře

0
 15 listopadu, 2022
 0

 

Stojíte na odpališti a víte, že právě v tu chvíli potřebujete trefit fairway. Bohužel dost často se stává, že čím více potřebujete dát dobrý úder, tak tím spíše selžete. Nemusíte se bát, má to tak každý golfista. Profesionálové na to mají jednoduchý trik, který může pomoci i vám.

Pokud se připravujete na úder „hit or die“, tedy ránu, která vás bud zachrání nebo vás odsoudí k prohře, tak se dostanete do stresu. Stres způsobí, že vám svaly ztuhnou a vy i přesto, že se budete maximálně snažit, fairway netrefíte. Čím více se budete snažit, tím spíše se svaly dostanou do tenze a švih nebude stát za nic.

Proto je zde jedna dobrá rada co dělat v případě, že potřebujete trefit z odpaliště fairway a chcete zvětšit šanci na úspěch.

Přečíst nyní  Hrajte lepší golf díky tréninku 3:1

„Než se postavíte k míčku, tak se pořádně z hluboka nadýchněte nosem a pomalu vydechujte ústy. Následně zaujměte postoj a uvolněte bicepsové svaly. Můžete nádech a výdech ještě jednou opakovat. Pak odehrajte míč a trefte fairway“.

I když se to zdá jednoduché, tak to funguje. Díky tomu, že svaly budou uvolněné, budete mít možnost švihnout daleko rychleji a přesněji. Velké svaly tak nebudou ovlivňovat váš úder. Patku hole necháte volně projít míčkem a tím docílíte maximálního výsledku.

Napsat komentář