Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

15 Listopad 2022

komentáře

0
 15 listopadu, 2022
 0

K lepším výsledkům vás přivede dokonalá krátká hra. Dokážete díky ní zachránit výsledek po nepovedeném úderu do grýn nebo si vytvoříte šanci na birdie. Mám pro vás několik tipů jak lépe kontrolovat vzdálenost při příhrách.

 

  1. Low grip

Pokud hrajete krátký chip, tak je lepší si o něco zkrátit držení hole. Budete tak mít větší kontrolu nad patkou hole a hůl se dostane na zem špičkou. Na špičce je hůl ve spodní části tlustší a díky tomu se vám nezasekne do země tolik jako u klasického postoje

  1. Úzký postoj

Úzký postoj vám znemožní pohyb a díky tomu budete lépe kontrolovat pohyby. U chipu na krátkou vzdálenost je lepší mít nad tělem 100% kontrolu. Rozkročte se maximálně na šířku patky hole.

  1. Střed těla

Střed těla posuňte jen tak, aby mířil těsně před míček. Není třeba se příliš posouvat středem těla před míč. To by mohlo způsobit, že se holí zaseknete do země. Váhu přesunte zhruba 65% a přední nohu.

  1. Nebojte se zasáhnout zem

I při krátkém úderu je třeba zasáhnout trávník. Hůl má tzv. bounce, který zaručí, že se hůl nezasekne do země a jen lehce jí projde. Proto i při krátkém úderu je třeba udělat miniaturní drn.

  1. Pocit pro patku hole

Přílišná tenze v pažích je příčinou mnoha špatných úderů. Proto je třeba mít ruce volné a jen lehce držet hůl, abyste cítili, jak patka hole pracuje. Proto se vyvarujte křečovitému postoji.

  1. Stejný úder, jiná hůl

Nebojte se měnit hole při přihrávání. Pokud potřebujete, aby míček roloval po grýnu, zvolte raději delší hůl. Hrajte ovšem stále stejnou technikou. Jen změníte loft hole a míček se bude chovat podle toho, jak potřebujete.  Pamatujte pravidlo 1.1 1.2 a 1.3. Tedy s SW letí míček jeden dílek a jeden se kutálí. S 9 železem míček opět letí jeden dílek a dva se kutálí a se sedmičkou železem se kutálí tři dílky. Díky tomu budete mít větší kontrolu nad vzdáleností.

  1. Rytmus
Přečíst nyní  V čem dělají amatéři na golfu největší chyby?

Rytmus je důležitý při jakémkoli golfovém úderu. O to více u krátké příhry. Je třeba dodržet správné tempo úderu a projít holí až do konce švihu. Nezastavujte švih u míčku, jinak ztratíte kontrolu nad tělem i letem míčku.

 

Napsat komentář