Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

29 Květen 2022

komentáře

0
 29 května, 2022
 0

Znáte své nejlepší golfové údery?

 

Možná vám přijde, že je na tuto otázku jednoduchá odpověď. Ale je to o něco složitější,než si možná myslíte. Každý golfista by měl znát dokonale svou hru a měl by vědět, kdy může na hřišti riskovat a kdy zahrát bezpečnou ránu, kterou se téměř nemýlí.

Někdo má jistotu v s driverem, někdo je expert na krátké údery a podobně. Ale víte, jaké údery jsou pro váš výsledek klíčové?  Například úder z 50 metrů či z bunkeru může být váš oblíbený a máte ho v malíčku. To znamená, že byste měli na pětiparu po skvělém driveru uvažovat následovně:  pokud míč dobře leží a grýn je ve vzdálenosti, kam můžete dostřelit, tak můžete vytáhnout z bagu trojku dřevo a útočit na grýn. I přesto, že na pravé straně je bunker a vlajka na levé, můžete mířit na bunker s nažit se zahrát draw na grýn. Pokud skončíte v bunkeru, tak i přesto budete mít šanci díky dobrému úderu zahrát birdie.

Přečíst nyní  Zlepšete si golf i přes zimu

Pokud však nejste mistrem z bunkeru a raději hrajete údery z 50 metrů, ve které máte důvěru, je lepší zahrát si tzv „Lay Up“, kdy druhá rána je směřována do bezpečného místa na ferveji , právě ve vzdálenosti zhruba 50 metrů od jamky. Je to tedy otázka znalosti vlastní hry a dobré strategie „course managmentu“.

Za poslední tři desítky let byl nejkomplexnějším hráčem asi Tiger Woods. Jeho předchůdcem může být například všestranný Seve Ballesteros. Tito hráči příliš nevynikali jen některými údery, ale zvládali téměř všechny dokonale.

Přečíst nyní  Spilková ve třetím kole -3

Vzhledem k tomu, že my nejsme ani jeden z nich, tak je třeba, znát svou hru tak dobře, abyste dokázali identifikovat údery, ve kterých vynikáte a ty používali. Uvedeme si některé příklady.

  • Jste si jistí dlouhým železem? Pak je někdy lepší z odpaliště zvolit kratší, ale přesnější úder železem, než riskovat problémy po úderu driverem.
  • Pokud hrajete dobře z bunkeru, tak je lepší po špatném úderu na grýn skončit v pískové překážce než ve vysoké trávě. Mnoho hráčů si myslí, že je výhra neskončit v pískové překážce. Ale někdy je to lepší, než skončit v hustém rafu, odkud byste museli hrát vysoký flop. Z bunkeru máte možnost míček dostatečně roztočit a trefit ho oproti vysoké trávě čistě. A proto mnoho profesionálních hráčů raději skončí po špatném úderu v bunkeru, než ve vyšší trávě vedle grýnu.

Jednoduchým řešením tohoto problému je, zvolit si dva až tři oblíbené údery a na ty se spolehnout. Přizpůsobit si taktiku, abyste tyto údery hráli co nejčastěji. Tím dokážete snížit vaše výsledky, aniž byste museli více trénovat na cvičné louce. To samozřejmě neznamená, že nemusíte trénovat. Ale znát dobře svou hru znamená dostat ze sebe to nejlepší, co můžete.

Napsat komentář