Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Jedna chyba, která vás může stát vzdálenost i přesnost golfového úderu

27 Leden 2022

komentáře

0
 27 ledna, 2022
 0

Jedna chyba, která vás může stát vzdálenost i přesnost golfového úderu

Asi nikdo si nepřeje, aby se jeho údery zkrátily nebo byly méně přesné. A přesto se objevuje u hráčů jedna zásadní chyba, díky které se jim to může stát. Mnoho golfistů tuto chybu dělá dokonce úmyslně a myslí si, že si tím naopak zlepší úder. O co vlastně jde? O zkrácený nápřah a jeho dopad na golfový úder.

Zkracovat nápřah není dobrý nápad. Samozřejmě nemám na mysli zkrátit přešvih, ale to, že si hráči na hřišti úmyslně zkrátí nápřah například na 60% a myslí si, že tím bude úder přesnější.

Bohužel tomu tak ve většině případů u amatérských hráčů nemusí být. Díky tomu, že se nápřah zkrátí, nastává větší pravděpodobnost chyb v pohybu. Přestanou se dostatečně otáčet boky a ramena a švih se stane chaotičtějším. Navíc je třeba  dokončit nápřah, aby byla možnost nastartovat švih směrem do míče, kde dojde k lehkému zpomalení a zklidnění pohybu. To zaručí mnohem přesnější projití míčem než u nedokončeného úderu, kde je velice obtížné udržet rytmus.

Zkrácení švihu je samozřejmě v pořádku, pokud nehrajete plný úder.  Když budete hrát 50 metrů, tak půjdete z polovičního nápřahu do polovičního prošvihu. V tuto chvíli to neplatí. Úmyslně zkracovat nápřah bych nedoporučovala u plných úderů.

Zamyslete se proto, jestli náhodou také neděláte tuto chybu a věřte, že plný rozsah pohybu je mnohem přesnější a umožní vám zahrát lepší údery.

Comments are closed.