Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

23 Duben 2023

komentáře

0
 23 dubna, 2023
 0

Golf není težký jen technicky, ale také psychicky. Můžete mít skvělý švih, ale pokud není správně nastaven přístup a nezvládáte emoce, nemusí se vám podařit dosáhnout těch nejlepších výsledků. Mnoho golfistů na to zapomíná. Většina trénuje švih a již nevěnuje dostatečnou pozornost ostatním aspektům hry.

V krátkém článku si pokusíme objasnit některé faktory, které ovlivnují vaši hru někdy více, než pár špatných úderů.

 

Nebojte se selhání

Každý golfista zahrajeněkdy špatné údery. To, že nám v televizních přenosech z profesionálních turnajů neukazují zkažené údery, neznamená, že je profesionálové nehrají. Proto se naučte přijímat chybu jakou součást hry. Pokud zahrajete míček do lesa, tak by vás to nemělo příliš mentálně ovlivnit.

Pokud zůstanete emočně v klidu, tak budete následné záchranné údery řešit s klidnou myslí a neuděláte další chyby, které by mohly přijít při příliš emočním jednání.

Přečíst nyní  Mají hrát amatéři a profesionálové dohromady?

Hrajte svou hru

Mějte reálnou představu o své hře. Zapomeňte na údery, které vidíte v televizi. Každý by rád hrál stejně jako profesionálové. Ale buďte k sobě realističtí.  Je třeba, abyste byli opatrní v tom, jak o sobě přemýšlíte. Negativní myšlenky a emoce nás ovlivňují více než ty pozitivní. Proto je třeba dobře zvážit, co nás ovlivňuje.

Oceňte se za dobrý úder

Dobře nastavená mysl při hře znamená, že si dokážete vizualizovat úder ještě před tím, než ho (snad dokonale) zahrajete. A pokud se vám to povede, tak je třeba si ho zařadit do pomyslného žebříčku perfektních úderů, ve kterém budete následně listovat v případě, že se budete nacházet v podobné situaci v budoucnu.

Neberte dobrý úder jako samozřejmost, ale náležitě se za něj pochvalte. To bude mít vliv na vaši další hru.

Velká hra

Každý někdy při golfu cítí tíhu okamžiku a stres, který přichází s dosažením cíle. Pro někoho to může být první překonání hranice 100 úderů, pro někoho vítězství v přátelském utkání s kamarádem. I ti nejlepší profesionálové cítí stejný tlak.

Proto je dobré nebýt pomyslně zalezlý v koutě. Je třeba se o úspěch poprat. Proto se nebojte být buldokem, který bojuje o kořist.

Ovládejte vztek

Každý golfista se dostane do chvíle, kdy ho může ovládnout vztek. Pokud vám pomůže k lepší výkonům, tak se mu nebraňte. Ale pokud vás vztek srazí na kolena, tak ho raději nechte odejít.

Umění ovládat vztek je velice důležité. Pokud ho nebudete umět ovládat ve svůj prospěch, tak se ho naučte opustit a hru si jednoduše užívejte.

 

Snad vám tento krátký výčet rad pomohl pochopit, jak se v golfu zlepšit bez toho, aniž byste museli měnit svůj současný švih. Nezapomínejte, že golf je komplexní hra mnoha faktorů a švih je jen jedním dílkem skládačky. Psychika vám může hodně pomoci, ale také hodně ublížit vašemu výsledku.

Napsat komentář