Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

30 Květen 2021

komentáře

0
 30 května, 2021
 0

Pozitivní myšlení při hře zlepší vaše výsledky navždy!

 

Když se řekne pozitivní myšlení, tak si pod tím každý představí trošku něco jiného. Ale mohu potvrdit, že na golfu, když se naučíte myslet správně, tak budete mít mnohem lepší výsledky a vaše hra se stane  stabilnější.

Je třeba, abyste si osvojili tři základní principy, které vám zlepší golf. Odvedení viny od sebe, vyhodnocení úderu a vidění cíle. To jsou tři věci, které si v krátkosti vysvětlíme, jak fungují a když budete dostatečně dlouho trénovat tyto věci při hře, tak časem zjistíte jak ze vaše hra zlepšila.

Odvedení viny

Mistrem v tomto ohledu byl Seve Ballesteros, který se dokázal vymluvit na sebemenší hloupost, aby nebyla vina za špatný úder na něm. Tedy dost často jste od něj mohli slyšet, že zafoukal špatný vítr, grýn nebyl dostatečně připravený, aby tam poslední putt mohl spadnout do jamky či byla vina na vybavení. Ale přesto, že se může zdát, že se jen vymlouval, tak je to daleko hlubší myšlenka.

Tím, že odvedl vinu na něco jiného než na sebe, tak zůstával dostatečně sebevědomý a nepřepadla ho nervozita a nejistota při dalších úderech, které chtěl hrát s čistou hlavou a ne s podvědomím, že něco pokazil. Samozřejmě je třeba tento princip aplikovat realisticky k vaší hře, abyste si neomluvili naprosto vše, ale zkuste se zamyslet, jak dlouho s vámi na hřišti zůstává špatný pocit z pokaženého úderu, nebo z neproměněného puttu z krátké vzdálenosti.

Pokuste si na chvilku zahrát na slavného Ballesterose a uvidíte, jak se zlepšíte při následujících kolech.

Vyhodnocení úderu

Jednoduchý trik jak zapomenout na špatný úder je velmi prostý. Pokud chcete něco uzavřít i v životě, tak je třeba celou záležitost dokončit a následně na ni můžete zapomenout. A stejně tak to funguje na golfu, kdy si po úderu vyhodnotíte výsledek a tím může být minulost uzavřena a vy tak zapomenete na negativní vzpomínky a nenesete si je s sebou pro další údery.

Přečíst nyní  Vítejte v golfové akademii Anna Nicole

 

Cestujte s námi a naším E-bookem, který vás zavede do nejlepších golfových destinací

Navíc jak jednou jeden slavný profesionál řekl, existují pouze čtyři varianty a jen jedna z nich je špatná. Tedy (dobrý švih/dobrý výsledek, dobrý švih/špatný výsledek, špatný švih/dobrý výsledek a poslední špatný švih/špatný výsledek) špatným výsledkem může počítat pouze při variantě špatného švihu se špatným výsledkem. S ostatními případy vlastně nic neuděláme a dá se říci, že to nebyla vaše chyba viz. první pravidlo.

Vidění cíle

Naučte se vizualizovat si údery a při tom si zmenšovat překážky, které vás při úderu čekají. V praxi to bude vypadat tak, že když se díváte z odpaliště na místo, kam chcete hrát, tak vidíte bunker, vodu a podobně. Na vteřinu si zavřete oči a snažte si představit cíl a kolem něj překážky jako by byly miniaturní. Když otevřete oči, tak by se vám mohlo zdát, že překážky jsou mnohem menší a místo kam se chcete trefit je hned přívětivější.

Naučíte se tak snížit riziko, že zasáhnete nějakou z překážet a hlavně budete myslet na místo, kam chcete úder zahrát a ne na místo kam ho hrát nechcete. Protože mozek neumí příkaz NE o kterém jsmejiž  psali, je třeba se tento trik naučit a praktikovat téměř na každý úder.

golfové slevy

Napsat komentář