Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

8 Únor 2023

komentáře

0
 8 února, 2023
 0

Krátká hra je často klíčem k dobrým výsledkům. Kdysi mně jeden agnlický trenér řekl: „Češi mají krásné švihy, ale neumí hrát golf“. Tím bylo myšleno, že i tehdejší reprezentanti hodně zaostávali v umění krátké hry. Často také vidím, že mnoho amatérských golfistů netrénuje krátkou hru dostatečně. Řekněme si tedy, co je třeba k tomu, aby vaše krátká hra byla skvělá.

  1. Při patování se nehýbejte

Mnoho golfistů se příliš hýbe při patování. Ještě, než dokončí úder, tak se otáčí směrem na jamku. Posouvají hlavu či celé tělo, které rotuje směrem k jamce, aby zjistili, jestli byli úspěšní nebo ne. Ale to není pro kvalitní úder dobré. Protože tělo se začne pohybovat ještě těsně před zasažením míče a tím není patka hole kolmá k míči v momentě úderu. Snažte se tedy nehýbat boky a hlavou během úderu.

  1. Ideální tempo při delších příhrách

Pro úspěšné příhry z 30-70 metrů od jamky je třeba mít perfektní tempo úderu. Délku úderu určujte délkou nápřahu a prošvihu. Ne však rychlostí pohybu, ten by měl být plynulý a rovnoměrný.

  1. Krátší údery hrajte z úzkého postoje

Čím kratší příhra, tím lepší je stát v užším postoji. Míček tak budete mít více pod kontrolou. Úzký postoj vám zajistí lepší kontrolu pohybu celého těla a zamezí nechtěnému přenosu váhy na zadní nohu.

  1. Nebojte se nabrat písek

Špatné údery z pískové překážky často způsobuje strach z písku. Odehrajete příliš málo písku při úderu a zpomalíte švih těsně před tím, než udeříte míč. Proto je třeba vždy dokončit celý úder a nezpomalovat švih. A nebojte se vzít o trochu více písku a dejte do úderu sílu.

Přečíst nyní  Koutek golfových pravidel: hledání míče
  1. Vysekávejte drny

Při delších příhrách je třeba pro kvalitní kontakt s míčem, aby se hůl po udeření do míče dostala i do země. To zaručí dostatečnou zpětnou rotaci míče a kvalitní kontakt s ním. Můžeme říci, že „bez řízku to nejde“.

  1. Dělejte si poznámky

Je třeba si zapisovat každé nové poznatky o svém švihu. Dělejte si záznamy o věcech, které jste ve švihu změnili a zapisujte si své vzdálenosti s každou holí. Poznámky noste s sebou na hřišti v bagu, abyste se do nich mohli kdykoli podívat.

Napsat komentář