Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

4 Březen 2022

komentáře

0
 4 března, 2022
 0

Lepší Golf: Snižte výsledky o 5 úderů do měsíce.

 

Každý by chtěl hrát lépe golf. Ale mnoho golfistů si neví rady jak se zlepšit, aby dokázali snížit výsledky o několik úderů. Není rozdíl mezi tím, jestli hrajete kolem 100 úderů či 80. Přesto je zde cesta, jak garantovaně zlepšit i o pět úderů na 18 jamek.

Už i Harvay Penick ve své knize napsal, jak snížit skóre téměř okamžitě. A já s ním plně souhlasím a díky mnohaleté zkušenosti z učení golfu to mohu  potvrdit, že to jde. Základem je zlepšení krátké hry!

Možná si řeknete, že jí trénujete. Ale je otázka, jestli jí trénujete dostatečně často a správně. Rozhodně se nesoustřeďte jen na klasické chipy, ale udělejte z tréninku krátké hry zábavu. Nejdůležitější zóna kolem grýnu pro příhru je zhruba 15-30 metrů. Z této vzdálenosti je třeba zlepšit statistiku up-and-downs, tedy jedné příhry a jednoho patu.

Aby byl trénink krátké hry větší zábavou, tak můžete přizvat svého kamaráda, se kterým budete hrát soutěže kolem grýnu. Tím bude trénink rozmanitý a intenzivní. Dokonce se díky tomu můžete ujistit, jestli jste schopni hrát po příhře jen jeden pat. Vysvětlení –  v případě, že na hřišti budete přihrávat na grýn po tom, co jste nezasáhli grýn v regulaci 10x, je třeba alespoň 7x zahrát jednu příhru a jeden pat. Pokud se vám to povede jen 3x, tak máte hned několik úderů zbytečně ve skórkartě navíc.

Nezáleží na tom, kolik dáte úspěšných dlouhých patů, ale právě na schopnosti zachraňovat pary nebo bogey právě skvělými příhrami. Hráči na PGA Tour dokážou trefit v průměru 13/14 grýnů v regulaci a přesto zahrají výsledky pod par. Proto je krátká hra tak důležitá. Věnujte jí více jak 80% času vašeho tréninku. Pokud hrajete výsledky v rozmezí 80-95, umíte již dobře zahrát dlouhé údery, a proto se na ně můžete soustředit o něco méně.

Přečíst nyní  Stačí rychlost, abyste odpálili míček 250 metrů?

Sama jsem svědkem toho, že téměř každý golfista na cvičné louce trénuje dlouhé údery a nevěnuje téměř žádný čas krátké hře, natož patování. Trénujte všechny druhy příhry kolem grýnu. Vysoké, nízké, krátké, delší i záchranné údery.

Zaručuji vám, že pokud se budete věnovat minimálně měsíc krátké hře, tak se vám sníží výsledky o alespoň 3 údery. Nemusíte měnit techniku, ani mít delší odpaly na to, abyste se dokázali zlepšit o pět úderů během jednoho až tří měsíců. Každý, kdo hraje kolem 80 ran, by se rád dostal do sedmdesátkové  zóny a podobně.

Napsat komentář